لینک های دسترسی

Breaking News

شش صد ترجمان افغان به برتانیه می رود


حکومت برتانیه ۶۰۰ افغان را ویزۀ اقامت دائمی می دهد تا در آن کشور زندگی کنند. این افغان ها به حیث ترجمان قوای برتانوی در افغانستان کار کرده اند.

به اساس این پیشنهاد، ترجمان های که کم از کم یک سال برای قوای برتانوی در افغانستان کار کرده باشند، واجد شرایط اند و خانواده های شان نیز با دریافت ویزۀ پنج ساله به برتانیه انتقال می یابد. حکومت گفته است که در پیدا کردن کار نیز با آنها همکاری خواهد کرد.

دیوید کمرون، نخست وزیر برتانیه به وضاحت گفته است که نباید آنانی را فراموش کنیم که به مانند سربازان ما در مبارزات ضد دهشت افگنان تلاش کرده اند.

روزنامۀ گاردین گزارش می دهد که شاید ۶۰۰ ترجمان دیگر (که مناصفۀ تمامی افرادی است که برای قوای برتانوی کار کرده اند) واجد شرایط این پیشنهاد نشوند زیرا آنها برای یک سال متواتر کار نکرده اند، و یا هم تهدید جدی متوجه شان نیست.

سخاوت بیشتر به افغان ها

اما پدی اشدون، رهبر حزب دموکرات های آزاد می گوید که حکومت برتانیه باید برای افغان ها بیشتر کمک کند. او می گوید که تفاوتی بین جنگ در عراق و افغانستان وجود ندارد، و حکومت باید به همان اندازه که عراقی ها را کمک کرده، افغان ها نیز کمک کند.

اشدون می گوید "سربازان ما بدون افغان ها کاری کرده نمی توانست، بناً اکنون ما باید برای آنها فرصت را مسائد سازیم. در صورتی که خواسته باشند، باید اجازه دهیم به برتانیه مهاجرت کنند."

ترجمان های افغان گفته اند که به خاطر همکاری شان با قوای خارجی، اکنون هدف تهدید طالبان قرار گرفته اند.

ترجمان های که علاقمند مهاجرت به برتانیه نباشند، علاوه بر معاش فعلی، آموزش پنج ساله را نیز توسط حکومت برتانیه دریافت خواهند کرد.
XS
SM
MD
LG