لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سربازان افغان در حملات طالبان در هرات


دو پوسته امنیتی اردوی ملی و قوای سرحدی افغان در ولسوالی های "گلران و کوه زور" ولایت هرات در حمله گروه طالبان سقوط کرد.

یک مقام محلی هرات که نخواست نامش ذکر شود به صدای امریکا گفت شب گذشته در درگیری بین گروه طالبان و قوای امنیتی افغان در ولسوالی کوه زور ولایت هرات، ۱۰سرباز اردوی ملی کشته و نه سرباز دیگر به اسارت گروه طالبان درآمده اند.

این مقام افغان همچنان گفت در درگیری بین گروه طالبان و سربازان پولیس سرحدی در ولسوالی گلران ولایت هرات نیز دو سرباز پولیس سرحدی کشته، دو سرباز زخمی و پنج سرباز دیگر به اسارت گروه طالبان درآمده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات نیز وقوع درگیری در این مناطق را تایید کرده می گوید در ولسوالی کوه زور، چهار سرباز اردوی ملی کشته و شش تن دیگر از سربازان اردوی ملی زخمی شده اند. او از کشته و زخمی شدن ۱۵ جنگجوی طالب نیز در این درگیری خبر داد.

اما سخنگوی والی هرات اسارت سربازان افغان توسط گروه طالبان را تایید نکرده و می گوید که تحقیقات در ارتباط به سقوط این دو پوسته قوای افغان آغاز شده است.

نجیب الله نجیبی سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر ولایت هرات نیز وقوع درگیری در این مناطق را تایید کرده اما از ارایه آمار تلفات خودداری کرد.

گروه طالبان نیز حمله بر پوسته های امنیتی قوای افغان در ولایت هرات را تایید کرده است.

دو روز پیش نیز در حمله مشابه گروه طالبان بر یک پوسته سربازان اردوی ملی در منطقه "چشمه" ولسوالی زاول ولایت هرات ۱۴ سرباز اردوی ملی کشته و ۲۰ سرباز دیگر به اسارت گروه طالبان درآمدند.

XS
SM
MD
LG