لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان افغان پنج تن را از زندان طالبان در هلمند رها ساختند


مقام‌های امنیتی هلمند گفته اند که یک زندان طالبان در ولسوالی نهرسراج درهم شکسته و پنج زندانی از آن آزاد شده اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، عملیات نیروهای ویژه افغان بر اساس معلومات دقیق استخباراتی انجام شد.

به گفتۀ وی، پنج تنی که از زندان طالبان آزاد شده اند؛ اکنون در یک شفاخانه نظامی تحت مداوا قرار دارند و در مورد هویت آنان بعداً معلومات خواهد داد.

او افزود "عملیات در گرشک یا ولسوالی نهرسراج شده است که پنج تن از زندان مخالفین مسلح آزاد شده اند و چهار تن را در پیوند به نگهداری این زندانیان بازداشت گردیده اند. افراد آزاد شده در شفاخانه تحت درمان قرار دارند و بعداً روشن خواهد شد که این افراد نظامی اند یا ملکی".

از سوی دیگر، در منطقۀ شور همین ولسوالی نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع دیشب حملات هوایی را انجام دادند که در نتیجه ۱۶ مخالف مسلح کشته شدند.

در بین کشته‌شدگان چهار مهاجم انتحاری نیز شامل اند.

سخنگوی والی هلمند در این مورد گفت که گروهی از طالبان می‌خواستند تا چهار تن را برای انجام حملات انتحاری به ولسوالی گرشک برسانند که هدف حمله هوایی قرار گرفتند.

آقای زواک افزود "در بین ۱۶ مخالف مسلح، سه تن از فرماندهان محلی آنان که می‌خواستند حملات خونین را در گرشک انجام دهند و چهار مهاجم انتحاری نیز کشته شده اند".

مقام‌های امنیتی هلمند گفته اند که حملات شان را بر مخالفان مسلح در این ولایت شدت بخشیده و ماشین جنگی آنان را از بین برده اند.

طالبان هنوز در این خصوص چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG