لینک های دسترسی

Breaking News

سفر رئیس بانک انکشاف اسلامی به افغانستان


سفر رئیس بانک انکشاف اسلامی به افغانستان

داکتر محمد احمد علی، رئیس بانک انکشاف اسلامی به روز دوشنبه در یک سفر رسمی یک روزه وارد کابل شد.

آقای علی در این سفر با حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کرد و از عزم بانک انکشاف اسلامی در ارایه کمک های بشری برای وهمکاری های اقتصادی برای افغانستان خبر داد.

رئیس بانک انکشاف اسلامی که بعد از ۳۵ سال از افغانستان دیدن می کند، در ملاقات با وزیرمالیۀ افغانستان روی همکاری دریک برنامۀ سه ساله به توافق رسید.

آقای علی در یک نشست خبری مشترک با داکتر عمرزاخیلوال، وزیر مالیه افغانستان ابراز داشت که بانک انکشاف اسلامی در عرصه های مختلف چون صحت، معارف و ارتقای ظرفیت ها به شمول ارایۀ بورسیه های تحصیلی همکاری کرده است و اکنون هم در کار بازسازی وانکشاف اقتصادی افغانستان متعهد است.

داکتر عمر زاخیلوال، وزیر مالیه افغانستان گفت که سفر رئیس بانک انکشاف اسلامی بعد از ۳۵ سال به کابل، به این معنا نیست که این بانک در افغانستان حضور نداشت بلکه بانک یاد شده هم اکنون در ساحات مختلف پروژه های مهمی را تمویل می کند.

آقای زاخیلوال گفت که بانک انکشاف اسلامی می خواهد ازطریق همکاری های اقتصادی، سایر روابط افغانستان را با کشور های همسایه، منطقه و دورتر اسلامی تقویت نماید.

عزیز شمس سخنگوی وزارت مالیۀ افغانستان گفت که انتقال انرژی از کشور های آسیای میانه به افغانستان و از آن طریق به پاکستان و سایر کشور ها، خط آهن و سایر برنامه ها که شاید سالیان درازی را در بر گیرد، از جمله پروژه هایی است که از سوی افغانستان به بانک انکشاف اسلامی ارایه شده است.

داکتر زاخیلوال در این نشست خبری از حل شدن مشکلات افغانستان با صندوق بین المللی پول خبر داده گفت که مشکلات زیادی حل شده است، اما افغانستان هنوز هم باید یک سلسله گام هایی را در این راستا بردارد که در روزهای آینده سایر مشکلات نیز حل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG