لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی آسترالیا در برابر افغانستان در جام جهانی کرکت


محمدشهزاد محمدی و دی ای وارنر، بازیکنان تیم کرکت افغانستان و آسترالیا - عکس: بورد کرکت افغانستان

تیم ملی کرکت آسترالیا، افغانستان را در نخستین رقابت یک روزۀ خود در جام جهانی کرکت با هفت وکت شکست داد و نخستین پیروزی اش را جشن گرفت.

آبی پوشان افغان نخست به میدان رفتند و تمام بازیکنان خود را پس پس از ۳۴.۵ اوور با کسب ۲۰۷ دوش از دست دادند.

صفحه، زمانی به نفع تیم آسترالیا برگشت که دو بازیکن خط نخست تیم ملی کرکت افغانستان، محمد شهزاد و حضرت الله زازی، بدون اینکه بتوانند دوشی کسب کنند از میدان خارج شدند.

رحمت شاه، باوجود فشار روانی زیادی که بر تیم مستولی بود، توانست خود بیتنگ کند و در ۶۰ توپ موفق به کسب ۴۳ دوش شد.

اما سایر بازیکنان تیم ملی یکی پی دیگری میدان را ترک کردند تا زمانیکه گلبدین نایب و نجیب الله زدران با مشارکت خوبی که در میدان داشتند، شمار دوش های تیم افغانستان را افزایش دادند.

نجیب الله زدران با کسب ۵۱ دوش و گلبدین نایب کپتان تیم پس از گرفتن ۳۱ دوش، با تفاوت زمانی اندکی میدان را ترک گفتند.

راشد خان بازیکن دیگر تیم افغانستان بود که در رقابت با آسترالیا، یکبار دیگر توانمندی بیتنگ خود را نیز به نمایش گذاشت و با دو ضربۀ چهار نمره یی و سه ضربۀ شش نمره یی، در ۱۱ توپ، توانست ۲۷ دوش کسب کند.

در دو اووری که راشد خان و مجیب الرحمن در برابر بیتسمن های آسترالیا توپ‌زنی کردند، باعث شد افغانستان بتواند هدف بیشتر از ۲۰۰ دوش را به تیم آسترالیا تعین کند.

تیم آسترالیا هدف آسانی را در پیش رو داشت و قسمیکه از پیش حدس زده می شد، زرد پوشان تیم آسترالیا هدف ۲۰۸ دوش را در۳۴.۵ اور با از دست دادن تنها سه بازیکن پوره کردند.

دی ای وارنر، بازیکن خط نخست بیتنگ آسترالیا توانست در این بازی با کسب ۸۹ دوش تا اخیر در میدان بماند.

حمیدحسن که کارگردگی خوبی نشان داد و در شش اوور تنها 15 دوش داد.
حمیدحسن که کارگردگی خوبی نشان داد و در شش اوور تنها 15 دوش داد.

گلبدین نایب، راشد خان و مجیب الرحمن، هر کدام یک یک بازیکن آسترالیایی را از میدان خارج کردند.

حمید حسن، توپ‌انداز سریع تیم کرکت افغانستان در برابر آسترالیا خوب درخشید و پس از شش اوور فقط ۱۵ دوش داد. حسن نتوانست کدام بازیکن آسترالیایی را از میدان خارج کند اما نگذاشت آسترالیایی ها دوش زیادی کسب کنند.

کومینس و زمپا، بالر های آسترالیای هر کدام سه سه وکت گرفتند و ستوینیز توانست دو بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان را از میدان خارج کند.

پیچ میدان های کرکت انگلستان تقریباً برای توپ‌انداز های سریع مساعد است و برای سپینر های مانند راشد خان و محمدنبی عیسی خیل و مجیب الرحمن، بستر مساعدی تلقی نمی شود.

از آغاز رقابت های جام جهانی تا کنون دیده شده هیچ یک از سپینر ها نتوانسته اند کارکردگی شایانی از خود به نمایش بگذارند.

گلبدین نایب با توجه به این اصل، باز هم از نحوۀ بازی بالر های تیمش به ویژه سپینر ها (آهسته توپ‌انداز ها) قدر دانی کرد.

رقابت بعدی تیم افغانستان با سریلانکا خواهد بود.

رقابت سریلانکا و نیوزیلند

رقابت نخست روز شنبه جام جهانی میان تیم های سریلانکا و نیوزیلند بود که در آن سیاه پوش های نیوزیلند، سریلانکایی ها را با ده وکت شکست دادند.

از آغاز جام جهانی کرکت به روز چهارشنبه، تیم های پاکستان، سریلانکا، افریقای جنوبی و افغانستان یک یک شکست را تجربه کرده اند و وست اندیز، انگلستان، نیوزیلند و آسترالیا توانسته اند هر کدام سه امتیاز بگیرند.

افغانستان در جدول رقابت ده تیم راه یافته به جام جهانی کرکت، فعلاً جایگاه هفتم را دارد؛ وست اندیز در جایگاه نخست قرار دارد و پاکستان هم آخرین تیم جدول رقابت هاست.

تیم های افريقاى جنوبى و بنگله ديش، روز یکشنبه دوم ماه جون به مصاف هم می روند.

XS
SM
MD
LG