لینک های دسترسی

Breaking News

تیم ملی کرکت افغانستان مغلوب بنگله‌دیش شد


گمان می‌رفت که افغانستان از این رقابت پیروز به در آید

در نخستین بازی سلسلۀ رقابت‌های جهانی یک روزۀ کرکت میان افغانستان و بنگله‌دیش، ملی پوشان افغان در برابر حریفان شان شکست را پذیرفتند.

پس از آنکه تیم میزبان با بردن قرعه به بیتینگ در میدان ورزشی غازی آغاز کرد، گمان قوی وجود داشت که تیم افغانستان پیروزی این بازی را به نام خود رقم بزند.

هرچند دولت ځدران نخستین بازیکن بنگله‌دیشی – سمایا سرکار- را در نخستن اوور حذف کرد، بازیکنان بنگله‌دیشی به ویژه تمیم اقبال، محمدالله و عمر القیس توانستند هدف ۲۶۶ را برای ملی پوشان افغان تعیین کنند.

در جمع بازیکنان افغان، نوین الحق، بالر جدید افغان هم در این رقابت درخشید، هرچند او زیر فشار شدید بازی کرد، اما کارکرد وی تمجید شد.

از جانب افغانستان دولت ځدران چهار وکت، محمد نبی دو وکت، راشد خان دو وکت، نوین الحق یک وکت و میرویس اشرف نیز یک وکت حاصل کردند. بازیکنان افغان توانستند در ۵۰ اوور تمامی بازیکنان تیم حریف را از میدان حذف کنند. تیم افغانستان باید در ۵۰ اوور، هدف تعیین شده را تکمیل میکرد تا در این رقابت برنده میشد.

در بخش بیتنگ افغانستان با آنکه محمد شهزاد محمدی به زودی از میدان حذف شد، اما زمانیکه رحمت شاه و حشمت الله شهیدی با گرفتن ۱۴۸ دوش هیجان شدیدی را در بازی ایجاد کردند، گمان می رفت که افغانستان این بازی را ببرد، اما سایر بازیکنان افغان نتوانستند این گمانه زنی ها را به واقعیت مبدل سازند.

بازیکنان افغانستان کم از کم شش بار نتوانستند توپ را قاپیده و بازیکنان تیم حریف را حذف کنند و مبصرین رقابت، اصغرستانکزی کپتان تیم افغانستان را به بی توجهی متهم کرده گفتند که او باید برای سایر بازیکنان یک الگو باشد و نباید اشتباه کند.

رقابت امروز، نخستین بازی از سلسلۀ سه رقابت یک روزه میان افغانستان و بنگله‌دیش است. رقابت دوم این سلسله روز چهار‌شنبه برگزار می‌شود.

افغانستان تا کنون سه بار در رقابت‌های یک روزه به مصاف بنگله‌دیش رفته است که تنها در یکی آن بنگله‌دیش را شکست داده و در دوبازی دیگر مغلوب شده است.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG