لینک های دسترسی

Breaking News

کرکت؛ افغانستان زمبابوی را شکست داد 


تیم ملی کرکت افغانستان که در رقابت نخست بازی‌های آزمایشی (Test) مغلوب زمبابوی شده بود، امروز ۱۴ مارچ (۲۴ حوت) در دومین رقابت این حریف افریقایی خویش را شکست داد.

افغانستان پنج روز پیش رقابت دوم این نوع بازی کرکت را در مقابل زمبابوی آغاز کرد و نوبت اول در حالی که فقط چهار بازیکن این تیم از میدان حذف شده بودند، ۵۴۵ امتیاز کسب کرد و زمبابوی را به بیتنگ دعوت کرد.

بازیکنان زمبابوی در نوبت اول ۲۸۷ امتیاز کسب کردند و تمام بازیکنان این تیم از میدان حذف شدند.

افغانستان از زمبابوی خواست تا نوبت دوم بیتنگ خود را آغاز کند، زیرا بازیکنان این تیم نتوانستند خود را به امتیازات نوبت اول افغانستان نزدیک سازد. این روند را به اصطلاح کرکت "فالو‌آن" می‌گویند. به این معنی، هر تیمی که در نوبت اول حد اقل ۲۰۰ امتیاز کمتر از تیم مخالف کسب کند، تیم مخالف می‌تواند حریف خویش را یک بار دیگر به بیتنگ دعوت کند.

زمبابوی در نوبت دوم ۳۶۵ امتیاز کسب کرد که به این حساب امتیازات هر دو نوبت زمبابوی ۶۵۲ شد و به افغانستان ۱۰۷ دوش هدف تعیین کرد.

تیم ملی کرکت افغانستان با از دست دادن چهار وکت توانست هدف داده شده را تکمیل کند.

راشد خان، در این رقابت ۱۱ بازیکن تیم مخالف را از میدان حذف کرد.

حشمت الله شهیدی با کسب ۲۰۰ امتیاز در یک نوبت، منحیث بهترین بازیکن شناخته شد. او نخستین بازیکن تیم ملی افغانستان است که توانسته است به این اندازه امتیاز در یک رقابت آزمایشی کسب کند.

افغانستان که سابقه زیادی در این نوع بازی‌ها ندارد و در سال ۲۰۱۷ امتیاز این نوع بازی‌ها را کسب کرد، پیش از این ایرلند و بنگله‌دیش را شکست داده بود و در مقابل هند و ویست اندیز شکست خورده بود.

XS
SM
MD
LG