لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی دیگر تیم ملی کرکت افغانستان


پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در مقابل زمبابوی

به سلسلۀ بازی های رسمی بین المللی، و پس از پیروزی تاریخی بازی های ۵۰ اووره تیم ملی کرکت افغانستان در مقابل تیم ملی کرکت زمبابوی، امروز افغانستان پیروزی دیگری را در یک بازی ۲۰ اووره در مقابل زمبابوی رقم زد.

در این بازی تیم ملی کرکت زمبابوی نخست به بیتنگ پرداخت و در ۲۰ اوور با حذف شدن پنج بازیکن توانست ۱۵۳دوش انجام دهد. سکندر رضا با انجام ۵۹ و سیجی چیباهبا با ۵۴ دوش هدف خوبی را به بازیکنان افغان تعیین کردند. در این رقابت سه بازیکن زمبابویی توسط دولت ځدران و دو بازیکن دیگر توسط محمد نبی عیسی خیل و راشد خان از میدان حذف شدند.

در مقابل تیم افغانستان آغاز خوبی داشت. محمد شهزاد ۳۴ دوش و عثمان غنی با ۱۳دوش بازی استواری را پیش از حذف شدن از میدان داشته و افغانستان را موقعیت خوبی نگهداشته بودند. اما حذف شدن کریم صادق و اصغر ستانکزی در ۱۷ و ۱۸دوش برای اندکی تیم افغانستان را متزلزل ساخت. ولی نجیب الله ځدران و محمد نبی عیسی خیل با آرامش تمام تیم افغانستان را در موقع بهتری قرار داده و در نهایت به پیروزی رسانیدند. محمد نبی عیسی خیل ۳۳و نجیب ځدران ۳۷ دوش انجام دادند.

دولت ځدران به دلیل حذف کردن سه بازیکن تیم حریف لقب "مرد میدان" را از خود کرد.

در طول تاریخ کرکت پیش از این چنین اتفاق نیافتیده بود که یک تیم ردیف دوم (افغانستان) یک تیم ردۀ نخست (زمبابوی) را در چنین سلسلۀ از رقابت ها شکست داده باشد.

بازی نهایی ۲۰ اووره میان تیم های افغانستان و زمبابوی، به روز چهارشنبه برگزار میگردد.

XS
SM
MD
LG