لینک های دسترسی

Breaking News

کرکت افغانستان تیم سریلانکا را شکست داد


تیم ملی کرکت افغانستان در نخستین رقابت یک روزۀ جام کرکت ۲۰۱۸ آسیا، تیم سریلانکا را با تفاوت ۹۱ دوش شکست داد.

این نخستین پیروزی تیم افغانستان در تاریخ کرکت جهان در برابر سریلانکا محسوب می شود که در گذشته پنج بار ( سال های ۱۹۸۶، ۱۹۹۷، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴) قهرمان این جام بوده است.

تیم ملی کرکت افغانستان پس از آنکه "شیر و خط" را برنده شد، تصمیم به بیتنگ گرفت و در ۵۰ ا وور تعین شده با از دست دادن تمام بازیکنان خود توانست هدف ۲۵۰ دوش را تعین کند.

تیم سریلانکا در رقابت نخست جام آسیا نیز در برابر بنگله دیش با تفاوت ۱۳۷ دوش مغلوب شده بود و با دومین شکست، از جام کرکت آسیا حذف شد.

دو بازیکن نخست خط بیتنگ افغانستان - محمد شهزاد و احسان الله، هر کدام با کسب ۳۴ و ۴۵ دوش، آغاز خوبی به افغانستان دادند.

در این بازی، رحمت شاه با کسب ۷۴ دوش، نقش عمده یی را در تعین هدف ۲۵۰ دوش بازی کرد و لقب بهترین بازیکن این رقابت را نیز از آن خود کرد.

پس از او، حشمت شاهدی با کسب ۳۷ دوش نمرات بیشتری به هدف افغانستان افزود و باعث شد، خط بیتنگ سریلانکا را به درد سر بیاندازد.

رحمت شاه به خاطر کسب ۱۷۴ دوش لقب بهترین بازیکن این جام را از آن خود کرد.
رحمت شاه به خاطر کسب ۱۷۴ دوش لقب بهترین بازیکن این جام را از آن خود کرد.

آنچنانیکه انتظار می رفت، خط بالنگ افغانستان نیز خوب درخشید. مجیب الرحمن در نخستین اوور بازی، زمانی اولین بازیکن سریلانکا را از میدان خارج کرد که بورد نمرات سریلانکایی ها عدد صفر را نشان می داد.

راشد خان، گلبدین نایب و سایر بالر های تیم ملی کرکت افغانستان، با حفظ "ارتفاع و مسیر توپ که در کرکت به آن Line و Length گویند، خط بیتنگ سریلانکا را نگذاشتند به آسانی دوش کسب کنند.

بازیکنان تیم سریلانکا، یکی پی دیگری از میدان خارج شدند که بیشترین دوش را ترانگا، (۳۶ دوش) بازیکن تیم ملی کرکت سریلانکا کسب کرد، اما کافی نبود و تمام بازیکنان سریلانکا در ۴۱.۲ اوور از میدان خارج شدند.

راشد خان، مجیب الرحمن، محمد نبی عیسی خیل و گلبدین نایب، هر کدام دو دو بازیکن سریلانکا را از میدان خارج کردند و دو بازیکن دیگر آن تیم هم رن اوت شدند.

بااین حساب، بنگله دیش و افغانستان در گروه ب جام کرکت ۲۰۱۸ آسیا به دور بعدی راه یافتند و نتیجۀ رقابت میان بنگله دیش و افغانستان تعین خواهد کرد که کدام یک از تیم ها جایگاه نخست را در گروه خود کسب می کنند.

تماشایی ترین رقابت کرکت در بین کشور های آسیایی، رویارویی تیم های کرکت هند و پاکستان است که قرار است روز چهارشنبه (۱۷ سپتمبر) برگزار شود.

پاکستان نخستین رقابت خود را در برابر هانگ کانگ برنده شده و هند هم قرار است روز سه شنبه به مصاف هانگ کانگ برود.

XS
SM
MD
LG