لینک های دسترسی

Breaking News

دومین پیروزی ملی پوشان کرکت افغانستان در جام جهانی


تیم ملی کرکت افغانستان پس از حذف یک بازیکن هانگ کانگ

افغانستان در دومین رقابت توانست هانگ کانگ را با تفاوت شش وکت شکست دهد و گامی دیگری به سوی صعود به دور بعدی بردارد.

هانگ کانگ توانسته بود در ۲۰ اوور ۱۱۶ دوش کسب کند و ۶ بازیکن خود را از دست دهد؛ اما افغانستان هدف ۱۱۷ دوش را در ۱۸ اوور با از دست دادن ۴ بازیکن پوره کرد.

در میان بیتسمن های افغان محمد شهزاد به کسب ۴۱ دوش موفق شد، حالانکه نورعلی ځدران ۳۵، محمد نبی عیسی خیل و نجیب الله ځدران ۱۷، شفیق الله شفق ۳ و گلبدین نایب ۴ دوش کسب کردند.

محمد نبی عیسی خیل، لقب مرد میدان رقابت را از آن خود کرد.
محمد نبی عیسی خیل، لقب مرد میدان رقابت را از آن خود کرد.

نبی عیسی خیل به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد که توانست چهار بازیکن هانگ کانگ را از میدان حذف کند.

آقای عیسی خیل که امروز به ۱۰۰ مین وکت خود در رقابت های ۲۰ اووره دست یافت، در صحبت با رسانه ها از نتیجه حاصل شده و کارکردگی خودش خوشنود به نظر می رسید.

رقابت بعدی افغانستان روز شنبه با زمبابوی خواهد بود که برای هر دو تیم سرنوشت ساز خواهد بود.

رقابت سرنوشت ساز با زمبابوی

تیم زمبابوی در دو رقابت با هانگ کانگ و سکاتلند به پیروزی رسیده و افغانستان نیز توانسته است آن تیم ها را شکست دهد.

کارشناسان و تحلیلگران امور کرکت در هند می گویند که رقابت میان افغانستان و زمبابوی به مثابۀ بازی نهایی گروه ب می ماند؛ چرا که، هر تیمی که بتواند به پیروزی برسد راهی دور ده بهترین تیم جام جهانی کرکت ۲۰۱۶ خواهد شد.

تیم کرکت افغانستان در جریان چند ماه اخیر، توانسته است تیم زمبابوی را در داخل و خارج از آن کشور چندین بار شکست دهد که می تواند روحیه و جرأت بیشتری برای تیم افغانستان بدهد.

تیم ملی کرکت هانگ کانگ پس از بردن "شیر و خط" تصمیم به بیتنگ گرفت و در ۲۰ اوور توانست هدف ۱۱۷دوش را به افغانستان تعیین کند.

در میان بالرهای افغان، نبی عیسی خیل ۴ بازیکن، راشد خان و گلبدین نایب هرکدام یک یک بازیکن هانگ کانگ را از میدان حذف کردند.

شهزاد محمدی حین گرفتن توپ در عقب وکت ها
شهزاد محمدی حین گرفتن توپ در عقب وکت ها

هدف ۱۱۷ دوش در ۲۰ اوور، ظاهراْ برای بیتسمن های افغانستان کار دشواری نبود؛ اما رقابت بعدی این تیم با زمبابوی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اصغر ستانکزی، ضمن ستایش از کارکردگی نبی عیسی خیل گفت که تیمش در فارم خوبی قرار دارد و به گفتۀ ستانکزی "انشاالله از سد زمبابوی" خواهد گذشت.

در میان بیتسمن های هانگ کانگ اشی رأت به کسب ۲۸ دوش موفق شد؛ حالانکه آر جی کمپل ۲۷، جی جی اتکینسَن ۱۶، کی دی شاه ۱۱، نزاکت خان و ام اس چپمن ۸ و بابر حیات بدون کسب کدام دوشی از میدان خارج شدند.

خط بالنگ أفغانستان در این رقابت ۱۲دوش اضافی به تیم هانگ کانگ داد.

حضور تماشاچیان

در این رقابت تعداد کثیری از افغان های ساکن در هند و افغانستان و حتی سایر کشور ها مانند ایالات متحده. آسترالیا و هالند نیز برای تماشای رقابت های تیم ملی کرکت افغانستان و حمایت از ملی پوشان افغان به میدان ناکپور آمده اند.

مطیع الله عابد خبرنگار صدای امریکا به رادیوآشنا گفت که نزدیک به هزار افغان برای دیدن این رقابت به میدان حضور یافته اند.

تعداد کثیری از تماشاچیان که برای دیدن این رقابت ها آمده اند، محصلین افغان در هند اند که از شهر های مختلف به ناکپور رسیده اند.

پس از پیروزی تیم کرکت افغانستان در برابر هانگ کانگ، تعداد کثیری از افغانهای حاضر در میدان کرکت ناکپور به پای کوبی و دهل پرداخته و فضا را یکبار دیگر تماشایی ساختند.

XS
SM
MD
LG