لینک های دسترسی

Breaking News

آیا افغانستان در رقابت های ۵۰ اووره با ویست اندیز پیروز می شود؟


ملی پوشان کرکت افغانستان

افغانستان روز یکشنبه دومین رقابت یک روزۀ خود را با تیم ملی کرکت ویست اندیز انجام می دهد.

این رقابت در حالی انجام میابد که روز جمعه، ملی پوشان افغان در نخستین رقابت ۵۰ اووره تیم میزبان را با تفاوت ۶۳ دوش شکست داد.

انتظار می رود دومین رقابت میان این دو تیم به مراتب دیدنی تر از بازی نخست باشد، چرا که به باور کارشناسان کرکت، تیم میزبان برای تلافی شکست مدهشی که در برابر افغانستان متقبل شد نهایت تلاش خواهد کرد تا به این پیروزی دست یابد.

از جانب دیگر، آبی پوشان افغانستان نیز دست کمی از جگری پوشان ویست اندیز نخواهند داشت و هر آنچه در توان دارند به خرج خواهند داد تا این رقابت ها را ۲-۰ سازند.

دست اندرکاران عرصۀ کرکت به این باور اند که اگر تیم ویست اندیز می خواهد که در دومین رقابت برنده گردد باید در ساختار تیم خود تغیر ایجاد کند و بازیکنانی مانند کریس گیل، ناراین و سَمویل را وارد تیم سازند که در رویارویی با سپینر ها مهارت بهتری دارند.

تیم افغانستان، به باور این کارشناسان، می باید با همین ترکیب روز جمعه به مصاف ویست اندیز برود اما در خط بیتنگ خود توجه بیشتری به خرج دهند تا بتوانند هدف قابل توجهی به تیمی مانند ویست اندیز تعبین کنند.

راشد خان، توانست لقب بهترین بازیکن را در رقابت با ویست اندیز کسب کند.
راشد خان، توانست لقب بهترین بازیکن را در رقابت با ویست اندیز کسب کند.

در رقابت روز جمعه، افغانستان نخست به میدان رفت و در ۵۰ اوور ۲۱۲ دوش انجام داده و هدف ۲۱۳ دوش را به ویست اندیز تعین کرد.

تیم میزبان توانست این هدف را پوره کند و تنها با کسب ۱۴۹ دوش تمام بازیکنان خود را از دست داد.

در این پیروزی، راشد خان سپینر افغان نقش مرکزی را بازی کرد و در ۹ اوور ۷ بازیکن تیم ویست اندیز به شمول کپتان آن تیم را از میدان خارج ساخت و تنها ۱۸ دوش داد.

رسانه های مختلف بین المللی این کارکردگی خان را ستوده و گفته اند "بالنگ گوگلی راشد تیم ویست اندیز را متلاشی کرد."

راشد خان لقب بهترین بازیکن رقابت را از آن خود کرد، اما آن را به قربانیان و بازماندگان رویداد های مرگبار اخیر کابل تقدیم کرد که در چند روز اخیر جان های خود را از دست داده اند.

اصغرستانکزی، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان پس از رقابت گفت "تلاش کردیم در این رقابت پیروز شویم و لبخندی را بر لبان غمناگ افغان های مان ایجاد کنیم که در این یک هفتۀ اخیر همواره شاهد اشک و تاثر بوده اند."

آقای ستانکزی گفت که بازیکنان تیمش همواره برای پیروزی تلاش می ورزند اما از افغان ها خواست که حتی در صورت شکست بازیکنان تیم شان هم از آنان "حمایت کرده و در کنار شان" بایستند.

اگر افغانستان بتواند رقابت روز یکشنبۀ خود را با ویست اندیز پیروز گردند، از سه رقابت دو رقابت را برنده شده و جام ۵۰ اووره را به خانه خواهند آورد که خود دست آورد بزرگ و ریکارد جدیدی برای تیم جوان کرکت افغانستان خواهد بود.

XS
SM
MD
LG