لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان در برابر زمبابوی شکست ناپذیر ماند


تیم ملی کریکت افغانستان با جام پیروزی در رقابت های زمبابوی

تیم ملی کریکت افغانستان دومین رقابت ۲۰ اووره را نیز در برابر زمبابوی پیروز شد و زمبابوی را در خاک خودش در رقابت های ۵۰ اووره و ۲۰ اووره شکست داد.

با این پیروزی، ملی پوشان افغان یکبار دیگر با غلبه بر تیم عضو دایمی شورای بین المللی کریکت ریکارد تازۀ را در دنیای کریکت به نام خود رقم زدند.

در دومین رقابت ۲۰ اووره تیم ملی زمبابوی پس از بردن شیر و خط، تصمیم گرفت بیتنگ کند و در بیست اوور با از دست دادن هفت بازیکن هدف ۱۹۱دوش را به أفغان ها تعین کرد.

دولت ځدران، گلبدین نایب و حمزه هوتک هریک ۲ بازیکن زمبابوی را از میدان حذف کردند و راشد ارمان توانست یک بازیکن زمبابوی را از میدان بیرون کند.

ملی پوشان افغان این هدف را در آخرین اوور، با از دست دادن پنج بازیکن پوره کرد و دومین پیروزی را نیز در رقابت ۲۰ اوورۀ کریکت از آن خود کرد.

عثمان غنی با کسب 65 دوش بیشترین و عمده ترین نقش را در پیروزی افغانستان در برابر زمبابوی بازی کرد حالانکه گلبدین نایب توانست 56 دوش به نفع افغانستان بگیرد.

گلبدین نایب به خاطر ۵۶ دوش و اینکه توانست ۲ بازیکن زمبابوی را از میدان حذف کند، به حیث بهترین بازیکن رقابت امروزی معرفی شد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور أفغانستان در صفحۀ تویتر به ملی پوشان کریکت افغانستان تبریکی دادږ

آقای غنی نگاشته اشت "در حالیکه مصروف رسیدگی به آسیب زدگان ناشی از زلزلۀ شدید استیم اما بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان با پیروزی در برابر تیم زمبابوی عضو دایمی شورای بین المللی کریکت، افتخار دیگری به این کشور به ارمغان آوردند."

XS
SM
MD
LG