لینک های دسترسی

Breaking News

دوکتور قیومی: من کدام قراردادی را نهایی و امضأ نکرده ام


محمد همایون قیومی، مشاور ارشد رئیس جمهور غنی در امور زیربنایی، میگوید که وی به حیث مشاور رئیس جمهور، صرف به او مشوره میدهد و صلاحیت نهایی سازی و یا هم امضأی قرارداد ها را ندارد.

آقای قیومی که هفتۀ گذشته برای صحبت با شرکت های خصوصی امریکایی در پیوند با قرارداد های زیربنایی افغانستان به امریکا سفر کرد، در یک مصاحبۀ اختصاصی با تلویزیون آشنا صدای امریکا گفت که در این سفر، با شرکت های خصوصی ایالات متحده، راجع به چهار پروژۀ زیربنایی برای افغانستان صحبت کرد. از این جمله، سه پروژه مربوط به تولید انرژی برق میشود.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی افغانستان، اخیراً گفته بود که اجازۀ اشتراک در افتتاح کار پروژۀ تاپی در هرات را نیافته و نیز برخی قرارداد های مربوط به وزارت او، در غیاب اش امضأ شده اند.

محمد همایون قیومی، مشاور ارشد رئیس جمهور در أمور زیربنایی و فرد نزدیک به شخص رئیس جمهور پنداشته میشود، اما میگوید که کارش صرف به مشوره دادن در ارگ ریاست جمهوری محدود میشود.

وقتی از دوکتور قیومی در مورد مشکلات برق افغانستان، به ویژه مشکل برق در پایتخت، پرسیده شد، او گفت که در طول ۱۶ – ۱۵ سال گذشته، افغانستان شاهد یک پروژۀ تولیدی برق نبوده است.

مشاور ارشد رئیس جمهور غنی همچنان حکومت پیشین را به خاطر نارسایی در قرارداد پروژۀ استخراج مس عینک نیز مورد انتقاد قرار داد.

مصاحبۀ کامل با محمد همایون قیومی، مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در أمور زیربنایی، را در اینجا تماشا کرده می توانید:

قیومی: من قراردادی را نهایی و امضأ نکرده ام
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:48 0:00

XS
SM
MD
LG