لینک های دسترسی

Breaking News

یک گروه بیست نفری مخالفین در ننگرهار به حکومت افغانستان پیوست


یک گروه بیست نفری مخالفین در ننگرهار به حکومت افغانستان پیوست

يک گروه بيست نفرى مخالفان مسلح دولت افغانستان که در مربوطات ولايت ننگرهار عليه دولت و قواى ايتلاف فعاليت هاى مسلحانه داشتند، امروز به دولت پیوستند.

اصيل خان، قوماندان اين گروه، درصحبت با رسانه هاى خبرى گفت از مدت چهار سال به اين طرف در ولسوالی هاى خوگيانى و شيرزاد عليه دولت فعاليت هاى مسلحانه داشتند اما به اساس تلاش هاى پى در پى شوراى ولايتى صلح به دولت پیوستند.

اصيل افزود دولت افغانستان به آنها وعده سپرده که در دولت کنونى به وظايف گماشته می شوند و زمينه هاى کارى برای شان مهيا خواهد شد.

به گفتۀ وى علت مخالفت آنها با دولت و قواى ايتلاف وجود افراد غير مسلکى در داخل دولت و گماشتن مليشۀ قومى در ولسوالى شيرزاد بوده است که به اساس مخالفت هاى شخصى آنان را مجبور به جبهه گيرى نموده بود.

محمد حنيف گرديوال، سرپرست ولایت ننگرهار، در مورد پیوستن این گروه مخالفین به دولت گفت تلاش داردندتا همه افراد اين گروه بيست نفرى را در وظايف دولتی بگمارند و ديگر زمينه هاى کار را برايشان فراهم نمايند.

اعضاى شوراى ولايتى صلح نيز می گويند که در مورد دريافت زمينه هاى کارى برای اين افراد به طور جدی تلاش مى ورزند و در زمينه اقداماتی را برداشته اند.

قبل از اين نيز چندین تن از مخالفین مسلح حکومت و قوای ائتلاف به دولت پیوسته بودند اما از عدم توجه دولت شکایت نموده اند.

XS
SM
MD
LG