لینک های دسترسی

Breaking News

کشتزارهای کوکنار در سمنگان به کلی تخریب نشد


مسوولان ریاست مبارزه با مواد مخدر ولایت سمنگان میگویند که در سه ولسوالی این ولایت بیش از دوصد هکتار زمین تریاک کشت و حاصل گیری شده است.

معراج الدین احمدی، مسؤول آگاهی عامه ریاست مبارزه با مواد مخدر سمنگان به صدای امریکا گفت که ولسوالی های "روی دو آب" دره صوف بالا و دره صوف پایان، از ساحاتی است که در آن ۲۲۰ هکتار زمین، تریاک کشت و حاصلات آن برداشت شده است.

براساس آمار ریاست مبارزه با مواد مخدر سمنگان، از زمین هایی که در سه ولسوالی این ولایت بیش از هزار کیلوگرام مواد شیره تریاک به دست آمده است.

معراج الدین احمدی به صدای امریکا گفت که به دلیل نبود امکانات کشتزار های تریاک در سال ۱۳۹۶ از سوی پولیس تخریب نگردید.

آقای احمدی افزود، که تنها در دو ولسوالی روی دو آب و دره صوف بالا و پایان نیرو های امنیتی ساحات محدودی را تخریب کرده بودند.

اما پولیس مبارزه با مواد مخدر سمنگان می‌گوید که درجریان سال جاری بیش از صد جریب کشتزار تریاک را در دو ولسوالی دره صوف بالا و روی دو آب، این ولایت تخریب و ازبین برده اند.

منیر رحیمی سخنگوی پولیس سمنگان گفت: "در دو ولسوالی بیشترین کشت صورت گرفته که بالغ بر دو صد هکتار بوده که پولیس قادر شده است که صد جریب بیشتر را تخریب کند"

مسؤولان ریاست مبارزه با موادمخدر می‌گویند که از حاصلات تریاک دراین ولایت قاچاقبران مواد مخدر و کشت کنندگان محلی نفع می‌برند.

کشت کوکنار در سمنگان
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

XS
SM
MD
LG