لینک های دسترسی

Breaking News

کشف ۱۷ تُن مواد کیمیاوی در هرات


پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه ولایت هرات از کشف یک کانتینر مملو از مواد کیمیاوی خبر میدهد.

این مقام ها می گویند این کانتینر مواد تیزابی از کشور تایوان بارگیری و بعد از انتقال از طریق مرز بندر عباس کشور ایران ، وارد ولایت هرات شده است.

این کانتینر روز پنجشنبه با حضور داشت والی ، قوماندان امنیه ، نماینده ریاست سارنوالی و شماری از مسوولین ملکی و نظامی ولایت هرات باز و تخلیه شد.

عبدالاحد ولی زاده سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت هرات می گوید قاچاقبران مواد مخدر قصد داشتند تا این کانتینر مواد تیزابی را زیر نام مبلایل (روغن ماشین) وارد گمرک این ولایت کرده و محصول نمایند.

آقای ولی زاده می گوید از مجموع ۹۵۹ بشکه محموله این کانتینر تنها ۱۵۲ بشکه مبلایل و ۸۰۷ بشکه دیگر مواد کیمیاوی استیک ان هایدراید میباشد.

همزمان محمد آصف رحیمی والی ولایت می گوید این محموله مواد تیزابی ۱۵ میلیون دالر ارزش داشت که مافیای مواد میخواستند آنرا به ولایت های جنوبی چون هلمند ، فراه و قندهار انتقال داده و از آن در ﺗﻬﻴﻪ و ﭘﺮﻭﺳﺲ ﻣﻮاﺩﻣﺨﺪﺭ ﻧﻮﻉ ﻫﻴﺮﻭﻳﻦ و ﻛﺮﻳﺴﺘﺎﻝ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ کنند.

کشف ۱۷ تُن مواد کیمیاوی در هرات
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

آقای رحیمی می گوید که در پیوند به این رویداد یک فرد ایرانی که راننده موتر میباشد و دو فرد افغان را نیز دستگیر کرده اند.

والی هرات همچنان می گوید مبلغ ۵۰ هزار دالر آمریکایی نیز از نزد افراد بازداشت شده کشف و ضبط کرده اند که قاچاقبران بخاطر نجات این محموله در نظر گرفته بودند.

یک ماه پیش نیز پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه هرات یک کانتیتر مملو از مواد کیمیاوی ، حاوی ۲۰ تُن مواد کیمیاوی "استیک ان هایدراید" را در این ولایت کشف کرد که از کشور چین بارگیری شده بود.

XS
SM
MD
LG