لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت ۱۷ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در جوزجان


از آغاز سال روان تا کنون بیشتر از یک هزارو یکصدکیلوگرام مواد مخدر نوع "تریاک" و "مورفین" از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر جوزجان کشف و هفده تن در پیوند به قاچاق آن گرفتار شده اند .

مل پاسوال رحمت الله " ترکستانی " قوماندان امنیه ولایت جوزجان میگوید :

"این مواد در عملیات های مختلف نیرو های امنیتی کشف و عاملین آن گرفتار شده اند و در این مورد سه عراده موتر مختلف که از آن غرض انتقال این مواد استفاده میشد نیز بدست پولیس افتیده است. در یک عملیات نیرو های کشفی امنیتی در ساحات دشت لیلی ولسوالی خواجه دوکوه, سه تن از قاچاقبران کشته شده ومقدار ۹۰۰ کیلوگرام تریاک را که میخواستند با خود به ساحه طالبان انتقال دهند بدست این نیرو ها افتیده است."

قومندان امنیه جوزجان گفت که قاچاقبران از باشنده گان ساحه دشت لیلی و ولسوالی قوش تپه جوزجان بودند که قصد انتقال مواد مخدر را به ساحه تحت تصرف طالبان داشتند.

مقام های امنیتی جوزجان گفته اند که درجریان یک ماه گذشته در دو عملیات ۲۲۰ کیلوگرام تریاک را کشف و ۹ قاچاقبر را بازداشت کرده اند که قصد انتقال این مواد را به ولایت های غربی داشتند.

نقیب الله باشنده بلخ، که هنگام انتقال تریاک از ولسوالی بلخ به ولایت فاریاب در کمربند امنیتی ورودی شهر شبرغان مرکز جوزجان در ساحه"سلطان کوت" از سوی پولیس بازداشت شده است گفت :

"من دوبار توانسته بودم تریاک را از ولسوالی بلخ بارگیری کرده به ولایت فاریاب انتقال دهم اما این بار چانس با من یاری نکرد و من در کمربند امنیتی سلطان کوت مورد سوء ظن پولیس قرار گرفتم و آنها پس از بارزسی موتر, تریاک را که در داخل بالون گاز موتر جابجا کرده بودم کشف نموده و خودم را گرفتار کردند ."

او افزود : "ما تریاک را از ولسوالی بلخ بارگیری کرده آنرا برای افرادی در مناطق طالبان تسلیم میکردیم و پول خود را میگرفتیم اینکه آنها آنرا به کجا انتقال میدادند و از آن چگونه استفاده میکردند نمیدانم ."

بازداشت قاچاقبران در جوزجان
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

رمضان یکی از باشنده های ولایت کندز نیز پسر جوانی است که حین انتقال تریاک در شهر شبرغان توسط پولیس گرفتار شده است .

او گفت : "من از محتوای بار موتر خبر نداشتم , یک شب پیش مالک موتر برایم گفت که از ولسوالی چهاردره ولایت کندز مقداری کچالو را باید بارگیری کنم و آنرا به ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب انتقال دهم ."

رمضان میافزاید : " من فقط حیثیت یک دریور انتقال دهنده بار را دارم و در مورد محتوای بار موتر همانقدر میدانستم که مالک موتر در چهاردره برایم گفته بود. مالک موتر برایم گفت بود که پس از تسلیمی بوری های کچالو از طرف مقابل سند تسلیمی بگیرم و بس ."

وی علاوه کرد : من زمانی متوجه شدم که موترم را نیرو های امنیتی در کمربند ورودی شهر شبرغان توقف دادند و به مدیریت مبارزه با مواد مخدر انتقال دادند و از بین بوری های کچالو خریطه های تریاک را بیرون کردند .

پولیس مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته در حدود ۱۷۰۰ کیلوگرام مواد مخدر را در کمبرند های امنیتی شهر شبرغان کشف و ضبط نموده بود که در پیوند به انتقال این مواد هفده تن بازداشت گردیده بود.

XS
SM
MD
LG