لینک های دسترسی

Breaking News

از انتقال پنج صد گرام هیروئین از بلخ به هند جلوگیری شد


پولیس سرحدی، در میدان هوایی بین المللی مولانا جلال الدین محمد بلخی در شهر مزارشریف ولایت بلخ از بازداشت یک تن در پیوند به انتقال پنجصد گرام پودر هیروئین به هندوستان خبر می‌ دهد.

خان محمد مطمین، مسؤول امنیتی میدان هوایی بین المللی مولانا جلال الدین محمد بلخی درشهر مزارشریف می‌گوید "حزب الرحمان" باشنده ولایت تخار، پنج صد گرام هیروئین را در بطنش جابجا ساخته بود و می‌خواست آنرا به هند انتقال دهد.

"درجریان چک و تلاشی مسافرین یک نفر از مسافرین که از ولایت تخار است تخمینآ پنجصد گرام به گفته خودش مواد مخدر را به بطن خود جابجا کرده بود توسط پولیس مواد مخدر و پولیس سرحدی دستگیر گردید."

به گفته آقای مطمئین، پیش از این، این شخص، از طریق میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل، موفق به انتقال مواد مخدر به هندوستان شده بود.

"یک بار دیگر هم از میدان هوایی کابل به دهلی پرواز کرده بود و در انجا به یک مرد هندی تسلیم کرده بود. این بار هم قصد انتقال این مواد را به دهلی داشت".

حزب الله، که متهم به انتقال موادمخدر به هند است، می‌گوید فقر اقتصادی وی را مجبور به این کار ساخت.

"از مجبوری، هیچ خبر نداشتم که این قسم جرم و جزا دارد، این قسم روز ها به سرم میاید، سه تا چهل هزار در مقابل انتقال پنجصد گرام هیروئین بدست میاوردم، این را از بدخشان به مبلغ بیست تا سی هزار افغانی خریداری کرده است و قرار بود انرا به چهل هزار کلدار هندی به فروش برساند".

این سومین مورد بازداشت قاچاقبران مواد مخدر در میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی در شهر مزارشریف ولایت بلخ درجریان دوسال است.

از انتقال پنج صد گرام هیروئین از بلخ به هند جلوگیری شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

XS
SM
MD
LG