لینک های دسترسی

Breaking News

معتادین عامل دزدی های خیابانی در بغلان اند


شهروندان شهر پلخمری ولایت بغلان می‌گویند، افزایش معتادین مواد مخدر درین اواخر باعث بیشتر شدن دزدی های خیابانی شده اند و روند زنده گی عادی را برهم زده اند.

محمدامین باشنده شهر پلخمری می‌گوید:

"معتادین بسیار زیاد شده، طرف باغ قهوه خانه که برین بسیار زیاد استن، آزاد مواد خوده استفاده میکنن. و دیگه بعد از شام بسیار مشکل است که به تنهایی از پیش معتادا رد شوی. به زور پیسه و هرچه که داشته را میگیرن".

سلیم دوکاندار شهر پلخمری نیز ازین بابت نگران است.

او می‌گوید:

"هر روز مال دوکان ها گم میشه، یک روز ببین روغن گم شده دیگه روز یک چیز دیگه، چاره نیست باید حکومت جلو معتادا را بگیره، یگان وقت گیر میکنیم مال خوده میگیریم ایلای شان می کنیم".

از سویی هم احمدنصیر حیران فعال جامعه مدنی بغلان می‌گوید که حضور معتادان مواد مخدر و استفاده از مواد نیشه آور در ملای عام تاثیرات ناگواری در اجتماع گذاشته است.

وی می ‌گوید، از سویی هم دسترسی معتادان به مواد مخدر در مرکز ولایت نگران کننده و باید فروشنده مواد مخدر شناسایی و به کیفر برسند.

همچنان عبدالعلیم غفاری معاون صحت عامه بغلان میگوید که نسبت نبود یک مرکز درمانی برای معتادان، نمی‌توانند همه‌ی این افراد را درمان نمایند.

با آنکه گفته می‌شود صدها معتاد در وضعیت رقت باری زنده گی به سر می‌برند، در تمام ولایت بغلان تنها یک مرکز درمانی ۳۰ بستر وجود دارد.

XS
SM
MD
LG