لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش دست‌آوردهای پولیس مبارزه با موادمخدر سرپل


مقام‌های پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت سرپل درشمال افغانستان، می‌گوید که در سال جاری دست آوردهای آنان در مبارزه علیه مواد مخدر هشتاد درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مل پاسوال خلیل الله دستیار، فرمانده پولیس ولایت سرپل می‌‎گوید در سال جاری آنان حدود ۳۶۰ کیلو گرام تریاک ، ۲۰ لیتر مشروبات الکولی و مقداری چرس خام را بدست آورده اند.

" در سال ۱۳۹۶ جمعاَ ۱۱ واقعهء کشف مواد مخدر داشتیم که شامل۳۵۷ کیلو تریاک، ۱۹ لیتر مشروبات الکولی و یک کیلو چرس میباشد که به اتهام آن ۱۱ نفر گرفتار شده اند. این مواد ضبط شده دردیپو موجود بوده و تحت نظر هیأت قرار دارد که دوسیهبه مراجع عدلی وقضای تسلیم داده شده است."

پولیس مبارزه با مواد مخدر سرپل می‌گوید که در سال جاری بر بیش از ۲۵ هزارجریب زمین دراین ولایت کوکنار کشت شده و رفع حاصل نیز صورت گرفته است .

اما فرمانده پولیس ولایت سرپل می‌گوید که در فصل خزان از کشت کوکنار در مرکز این ولایت جلوگیری کرده اند.

"ما به هدایت وزارت مواد مخدر و معینیت مبارزه علیهء مواد مخدر وزارت محترم داخله به همکاری مستقیم ریاست مبارزه علیهء مواد مخدر این ولایت توانستیم در مرکز این ولایت از کشت کوکنار جلوگیری بکنیم و این برنامهء ما در ولسوالی ها نیز ادامه دارد."

در همین حال، باشندگان و فعالان مدنی ولایت سرپل از فعالیت نیرو های مبارزه با موادمخدر این ولایت ستایش می‌کنند.

نوراحمد، فعال مدنی در ولایت سرپل گفت: "امسال پولیس درقسمت قاچاق مواد مخدر یک دست آورد خوبی داشته ونیروهای امنیتی دراین قسمت تلاش وزحمات بیشتر ی را داشته."

اسدالله خرم، عضو شورای ولایتی سرپل جهت کاهش کشت کوکنار به تأمین امنیت در این ولایت تأکید کرد.

"تازمانیکه امنیت نباشد هیچ کاری نمیشود. اگر بخواهیم ما در ولایت سرپل کشت کوکنار جلوگیری شود و سایر گپ های که به ضرر حکومت وجامعه است فقط تامین امنیت است."

پیش ازاین مقام‌های امنیتی در سرپل از تخریب حدود ۵۰۰ جریب کشتزار کوکنار در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت خبر داده بودند.

XS
SM
MD
LG