لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد مراکز تداوی معتادان از عدم همکاری دولت


مسوولان اتحادیه مراکز تداوی معتادان در ولایت هرات می‌گویند اداره محلی این ولایت، هیچ نقشی در جمع آوری و تداوی معتادان ندارد.

نوراحمد عرب، مسوول اتحادیه مراکز ترک اعتیاد در ولایت هرات می‌گوید ادارات دولتی فقط به گونۀ نمایشی در کمیسیون جمع آوری معتادان حضور دارند و در این زمینه همکاری نمی‌کنند.

آقای عرب در گردهمایی جمع آوری ۶۵ معتاد به مواد مخدر از جاده‌های ولایت هرات گفت که نبود امکانات و دوا از مشکلات جدی آنان است و این مسأله سبب شده که اکثریت معتادانی که تداوی می‌شوند ؛ دوباره به اعتیاد روی آورند.

اما مقام های محلی هرات این گفته ها را رد کرده می گویند آنها برای سرعت بخشیدن روند جمع آوری و تداوی معتادان، از تمام امکانات استفاده میکنند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید روز پنجشنبه هفته گذشته والی این ولایت در دیدار با شماری از تاجران ملی از آنان دعوت کرده که پروسه جمع آوری و تداوی معتادین به اداره محلی هرات همکاری کنند.

آقای فرهاد می گوید که بودجه دولتی در این راستا وجود ندارد و آنان برای پیشبرد این روند نیازمند همکاری مردم و نهادهای خصوصی اند.

انتقاد مراکز تداوی معتادان از عدم همکاری دولت
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

به گفته سخنگوی والی هرات این یک طرح موقت است و آنان به وزارت مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد کرده اند که یک کمپلس کامل درمانی و حرفه اموزی را در این ولایت بسازد.

کمیسیون مشترک جمع آوری و تداوی معتادین در ولایت هرات چند ماه پیش همزمان با فصل زمستان از سوی چندین اداره محلی هرات و اتحادیه مراکز ترک اعتیاد ایجاد شد که تا بحال درهشت مرحله توانسته اند نزدیک به 600 تن از افراد معتاد را جمع آوری و تداوی نمایند.

XS
SM
MD
LG