لینک های دسترسی

Breaking News

کشف ۱۸۸ لیتر مواد کیمیاوی در نیمروز


مقام های امنیتی ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان می گویند در جریان یک عملیات خاص ، دستکم ده بشکه مواد تیزابی را که از کشور ایران وارد این ولایت شده بود ، کشف و ضبط کرده اند.

مل پاسوال خواجه جیلانی ابوبکر قوماندان امنیه ولایت نیمروز می گوید این مقدار تیزاب از یک خانه مسکونی در منطقه "سیاه چشمان" شهر زرنج مرکز این ولایت به دست آمده است.

قوماندان امنیه ولایت نیمروز می گوید در پیوند به نگهداری این مقدار مواد کیمیاوی سه تن را بازداشت کرده اند که قصد انتقال این مواد اسیدی به ولایت هلمند و ولسوالی بالابلوک ولایت فراه را داشتند.

همزمان احمد پرویز سیستانی رئیس مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز نیز می گوید قاچاقبران مواد مخدر از این تیزاب ها در کارخانه های تولید و پروسس مواد مخدر در ولسوالی های ناامن ولایت های هلمند و فراه ، در ساخت هیرویین ، کریستال و مواد مخدر بلندتر استفاده می کنند.

آقای سیستانی می گوید مارک های روی بشکه های تیزاب بدست آمده نشان میدهد که این مواد کیمیاوی از کشور چین بارگیری و بعد از انتقال از کشور ایران وارد افغانستان شده است.

رئیس مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز همچنان می گوید ولایت نیمروز بدلیل هم سرحد بودن با کشور ایران همواره معبری مناسب برای ترانزیت و قاچاق انواع مواد مخدر از سوی قاچاقبران به شمار رفته است.

این مواد کیمیاوی در حالی از سوی مسوولان امنیتی ولایت نیمروز کشف و ضبط شده است که در جریان سال روان شمسی در چندین مورد هزاران لیتر از این نوع تیزاب در ولایت هرات کشف و ضبط شده است.

خلیل نورزایی صدای آمریکا هرات

XS
SM
MD
LG