لینک های دسترسی

Breaking News

تخریب نُه فابریکه تولید مواد مخدر در ولایت نیمروز


Nimurz Governor

مقام های محلی ولایت نیمروز می گویند نُه فابریکه تولید مواد مخدر مربوط به گروه های هراس افگن در این ولایت از سوی قوای هوایی نیروهای خارجی منهدم شد.

محمد سمیع والی ولایت نیمروز می گوید این فابریکه ها که در مربوطات ولسوالی های دلآرام و خاشرود این ولایت موقعیت داشتند توسط قوای هوایی ایالات متحده آمریکا هدف قرار گرفتند.

آقای سمیع می گوید در این بمباردمان هوایی خسارات مالی هنگفتی به فابریکه های تولید مواد مخدر مخالفان مسلح دولت رسیده و راه درآمد آنان از بین رفته است.

والی ولایت نیمروز می گوید با هدف قرار گرفتن کارخانه های تولید مواد مخدر فعالیت گروه های هراس افگن در این ولایت نیز کاهش خواهد یافت.

این مقام محلی ولایت نیمروز همچنان از بین رفتن این فابریکه های مواد مخدر را به سود مردم و حکومت افغانستان عنوان کرده می گوید بعد از این شمار افراد معتاد به مواد مخدر در این ولایت نیز کاهش خواهد یافت.

تخریب نُه فابریکه تولید مواد مخدر در نیمروز
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

ولسوالی های دلارام و خاشرود ولایت نیمروز یکی از بزرگترین مراکز تولید هیرویین در افغانستان محسوب می شوند.

در جریان یک ماه گذشته قوای هوایی افغانستان به همکاری نیروهای حمایت قاطع یازده حمله هوایی را بر مراکز تولید و پروسس مواد مخدر در ولایت های نیمروز و فراه انجام داده اند.

بر اساس آمارها بیشترین کشتزارهای کوکنار و فابریکه های تولید مواد مخدر در مناطقی است که گروه های مسلح مخالف دولت افغانستان در آن ساحات حاکمیت بیشتری دارند.

XS
SM
MD
LG