لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان ایتالوی، تعلیمات نظامی برای قوای افغان را از سرگرفتند


نیروهای ناتو بعد از ختم زمستان، برای بلند بردن روحیه سربازان افغان تعلیمات نظامی را آغاز کرده اند. نیروهای ایتالوی در ولایت هرات، در زیر بیرق ماموریت قاطع ناتو، نیروهای افغان را برای مبارزه و رویارویی با تهاجمات بهاری تعلیمات نظامی میدهند.

حمایت روحیۀ سربازان و مشورۀ نظامی، جزئی از خدمات قوای ایتالوی در ولایت فراه در زمره چار ولایت غربی جزء ماموریت قاطع ناتو میباشد که اخیرآ والی این ولایت برای مبارزه با حملات طالبان تقاضای کمک نموده بود.

لوکا، قوماندان ماموریت ویژۀ گروه تعلیمات نظامی در هرات، میگوید که: "معمولا در جریان فصل زمستان جنگ فروکش میکند و ما هم میزان تعلیمات نظامی را افزایش میدهیم."

سیگار یا سر مفتش ایالات متحده برای بازسازی افغانستان سال گذشته گزاش داد که کشته شدن حدود شش هزار و ششصد سرباز افغان، میزان تلفات نیروهای افغان در سال ۲۰۱۶ سی و پنج درصد افزایش داشت.

در گذشته فصل زمستان شاهد کاهش جنگ در افغانستان میبود. اما بر اساس تازه ترین گزارش سازمان ملل متحد، جنگ در ماه جنوری سال ۲۰۱۷ در مقایسه به سال ۲۰۱۶ میلادی در افغانستان ۳۰ درصد افزایش داشت.

یکی از آزمون های جدی دیگر، کمبود فرماندهانی مسلکی نظامی افغان است. مینگیتی کلاودیا، قوماندان پایگاه نظامی ارینا در هرات، میگوید: "چیزی را که باید مردم درک کنند، مخصوصا افغان ها باید بدانند که نیروهای افغان در وضعیت کاملا بهتر از دشمن استند."

کمپ ارینا میزبان نه صد افسر و سرباز ایتالوی است که شامل اعضای با پرستیژ و سربازان قوای نخبه ایتالوی استند که کلاهای آنها با پر ها در کلاه های آنها پرزده شده که نمایانگر سنت دوصد سال قدیمی ایتالیا است که به عنوان سایه بان برای سربازان ساخته شده است.

XS
SM
MD
LG