لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان از جام کرکت آسیایی حذف شد


تیم ملی افغانستان امروز پنجم سپتمبر (۱۴ سنبله) با شکست در مقابل تیم ملی کرکت سریلانکا، از بازی‌های جام کرکت آسیایی حذف شد.

بازیکنان افغان با وجود آنکه در آغاز نتوانستند خوب بدرخشند، در وسط رقابت بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند، ولی مانند چندین رقابت دیگر در یک قدمی پیروزی مغلوب شدند.

تیم ملی سریلانکا در ۵۰ اوور با از دست دادن هشت وکت ۲۹۱ دوش انجام داد و افغانستان برای راه یابی به بدور بعدی، برای اینکه شکست دو روز پیش در مقابل بنگله‌دیش را تلافی کند باید در ۳۷.۱ اوور هدف تعین شده را تکمیل می‌کرد.

اما بازیکنان افغان در اوور ۳۷ زمانی فرصت را از دست دادند که مجیب زدران وکت‌اش را در زمان حساس از دست داد.

پس از ۳۷.۱ اوور، راشد خان فرصت دیگری داشت تا با یک ضربهٔ شش نمره‌ای امتیاز مجموعی افغانستان را به ۲۹۵ برساند و باز هم در صعود تیم‌اش به دور بعدی رقابت‌های جام آسیا نقش بارزی اجرا کند.

اما مبصرین کرکت گفته اند که ممکن راشد خان و سایر بازیکنان و در مجموع مدیران و مربیون تیم ملی افغانستان که در استدیوم حضور داشتند، متوجه این موضوع نشده بودند.

در نهایت آخرین وکت افغانستان نیز در همین اوور از دست رفت و افغانستان نه تنها از این جام حذف شد بلکه بازی را نیز با تفاوت دو دوش به تیم مقابل واگذار کرد.

در بخش بیتنگ برای افغانستان، محمد نبی ۶۵، حشمت الله شهیدی ۵۹، رحمت شاه ۴۵،‌ راشد خان ۲۷، نجیب الله زدران ۲۳ و کریم جنت و گلبدین نایب هر کدام ۲۲ دوش انجام دادند.

در بخش بالنگ، گلبدین نایب توانست چهار بازیکن تیم سریلانکا را از میدان حذف کند.

در ادامهٔ رقابت‌های این جام، پاکستان با بنگله‌دیش و هند با سریلانکا مصاف خواهند داد.

گروه

XS
SM
MD
LG