لینک های دسترسی

Breaking News

ارگ موقف راحیل شریف را در مورد افغانستان ستوده است


ارگ ریاست جمهوری میگوید افغانستان، پاکستان و سایر همکاران بین المللی تعهد دارند تا با صداقت کامل در راستای تلاش های صلح با همدیگر همکاری نمایند.

ریاست جمهوری گفته است که دولت جمهوری اسلامی افغانستان از تلاش های اخیر پاکستان مبنی بر ایجاد زمینه برای صلح و مصالحه قدردانی می کند و از موقف اخیر آن کشور که دشمن افغانستان را دشمن خویش میداند، استقبال می نماید.

راحیل شریف، لوی درستیز اردوی پاکستان و جنرال رضوان اختر، رئیس آی اس آی، اداره استخبارات پاکستان روز سه شنبه گذشته حین سفر به کابل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، دشمن افغانستان وپاکستان را یکی دانست و گفت که تا پایان با تروریزم مبارزه خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان میگوید که حکومت وحدت ملی افغانستان از مدت چهار ماه بدینسو تحت رهبری رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، تلاش های همه جانبه را برای تامین صلح پایدار در کشور آغاز کرده است.

در اعلامیه که از طرف ارگ ریاست جمهوری به نشر رسیده گفته شده است که در این اواخر بر اساس درک از تهدیدات و مشکلات مشترک، رهبران افغانستان و پاکستان به این نتیجه رسیده اند که همکاری های مشترک شان را آغاز کنند.

حادثه المناک یحیی خیل ولایت پکتیکا و حمله بر شاگردان مکتب در پشاور عزم و اراده مبارزه مشترک علیه تروریزم و افراطیت را در دو کشور افغانستان و پاکستان راسخ تر ساخته است.

ارگ ریاست جمهوری میگوید افغانستان، پاکستان و سایر همکاران بین المللی تعهد دارند تا با صداقت کامل در راستای تلاش های صلح با همدیگر همکاری نمایند.

بدون شک، پروسه صلح، مخالفین نیز دارد که با ارایه معلومات نادرست اذهان عامه را مخدوش می سازند، بنابرین حکومت وحدت ملی متعهد است تا پروسه مذکور را به طور شفاف و در مطابقت به خواست های مردم افغانستان به پیش ببرد.

XS
SM
MD
LG