لینک های دسترسی

Breaking News

حضور بازیکنان کلیدی افغان در رقابت نیمه نهایی


ملی پوشان افغان در جریان تمرین روز دوشنبه در مالدیف
اسلام امیری، فیصل سخی زاده و بلال آرزو، در رقابت نیمه نهایی با فلسطین شرکت خواهند کرد.

یوسف کارگر، سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می گوید، مصدومیت این بازیکنان تااندازۀ رفع شده و پس از تمرین روز دوشنبه، آمادگی شان را برای حضور در رقابت نیمه نهایی اعلام کردند.

آقای کارگر به رادیوآشنا گفت که مصطفی آزادزوی و آرش عاطفی تا هنوز هم به طور کامل صحت یاب نشده و در رقابت روز سه شنبه حضور نخواهند داشت.

این بازیکنان به شمول آقای کارگر، فرید مولوی منیجر تیم و سید علی کاظمی مسؤول کمیتۀ جوانان فدراسیون فوتبال، پس از رقابت با لاووس در حادثۀ ترافیکی مصدوم شدند.

مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می گوید تمام ملی پوشان به خاطر رویدادیکه اتفاق افتاده بود، صدمۀ روانی و جسمانی دیده بودند اما اکنون باعث ایجاد انگیزۀ مثبت در بین ملی پوشان افغان شده و از وضعیت خوبی برخوردار اند.

رقابت با فلسطین

رقابت با تیم فلسطین، بدون در نظر داشت نبود بازیکنان کلیدی تیم، دشوار می نمود.
فلسطین یکی از مدعیان قهرمانی چلنج کپ به شمار می رود که مربی آن تیم بازیکنان بلند قد - با نیروی فزیکی بلندی را گرد هم آورده است.

آقای کارگر می گوید، هر چند حضور اسلام الدین امیری و فیصل سخی زاده در میدان می تواند تا حد زیادی جلو عملکرد های خط تهاجمی تیم فلسطین را بگیرد اما باآنهم بنابر
مصدومیت که بازیکنان دارند، رقابت با فلسطین بسا مشکل تر از حالت عادی خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان که پس از سه بازی ممنوعیت، روز سه شنبه رهبری تیم را برعهده خواهد گرفت گفت که متصدیان تیم ملی، برنامۀ مشخصی روی دست گرفته اند تا با استفاده از بازیکنان ذخیرۀ که در اختیار دارند، خط میانۀ فلسطین را مهار کرده و مانع توپ گیری مهاجمین تیز پای فلسطین شوند.
یوسف کارگر سرمربی و اسلام امیری کپتان تیم ملی فوتبال افغانستان
یوسف کارگر سرمربی و اسلام امیری کپتان تیم ملی فوتبال افغانستان

کارشناسان فوتبال به این باور اند که یگانه راه غلبه بر تیم فلسطین فلج ساختن خط میانۀ آن تیم است.

با توجه به مصدومیت دو بازیکن کلیدی خط دفاع افغانستان، اگر سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان راهکاری را روی دست گیرد که نگذارد زمینۀ گول زنی برای خط تهاجمی فلسطین فراهم شود، در آنصورت تیم ملی فوتبال افغانستان خواهد توانست برای فلسطین مشکل ساز شود.

افغانستان در گذشته دو بار به مصاف فلسطین رفته است که یکبار در تاجکستان با نتیجۀ ۲-۰ طعم شکست را چشیده و در رقابت رفت در فلسطین با نتیجۀ ۱-۱ به تساوی رسیده است.

تفاوت اقلیمی

مالدیف یک کشور محاط به آب است. گرمای شدید و رطوبت، شرایط رقابت را به ویژه در ساعات پس از ظهر، دشوار تر می سازد.

آقای کارگر می گوید، فلسطینی ها با اینگونه هوا عادت دارند و گذشته از آن، سه رقابت پیشین فلسطین نیز در ساعات پس از ظهر برگزار شده بود.

این در حالی است که افغانستان یک کشور محاط به خشکه بوده و ارتفاع اوسط افغانستان از سطح بحر ۱۲۰۰ متر بوده و از سوی دیگر آنعده ملی پوشان افغان که از اروپا به مالدیف رفته اند نیز با هوای گرم و مرطوب عادت ندارند.

یوسف کارگر می گوید که تفاوت اقلیمی، مشکل دیگری است که در حال حاضر می تواند رقابت با فلسطین را دشوار تر سازد.

از سوی دیگر، سه رقابت پیشین افغانستان نشان داد که آن تیم در خط تهاجمی ضعف دارد و مهاجمینی ندارد که بتواند از فاصلۀ دور و یا کم از کم محوطۀ جزا، گول حریف را تحت ضربات قرار دهد.

یوسف کارگر با پذیرش نقطۀ ضعف در خط تهاجمی گفت که نهایت تلاش خود را به خرج می دهند تا بتوانند با نتیجۀ قناعت بخش به دور نهایی آن جام راه یابند.

رقابت نیمه نهایی افغانستان با فلسطین ساعت ۳:۰۰ پس از ظهر به وقت افغانستان راه اندازی می شود. اگر افغانستان بتواند در رقابت روز سه شنبه فلسطین را شکست دهد در رقابت نهایی راه خواهد یافت که با برندۀ رقابت میان مالدیف و فلیپین برگزار می شود.

گذشته از همه، کارشناسان این را هم می گویند پیروزی و یا هم شکست در برابر فلسطین آنقدر ها حایز اهمیت نیست و امیدوارند تا متباقی ملی پوشان افغان نیز به زودی صحت یاب شده و شاهد حضور آنان در سایر رقابت ها باشند.
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:58 0:00
لینک دانلود
XS
SM
MD
LG