لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان میزبان تیم ملی فوتبال فلسطین است


این نخستین بار است که تیم ملی فوتبال فلسطین به کابل می آید.

تیم ملی فوتبال افغانستان برای نخستین بار میزبان تیم ملی فلسطین در میدان سبز ورزشی فدراسیون فوتبال آن کشور در شهر کابل است.

این رقابت که به استقبال از استرداد استقلال افغانستان به تاریخ ۲۸م اسد برگزار می شود، یک رقابت دوستانه اما در کنار آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

فدراسیون بین المللی فوتبال یا فیفا، به خاطر وضعیت نابسامان امنیتی افغانستان، حق میزبانی این کشور را سلب کرده و به همین دلیل، فدراسیون فوتبال افغانستان رقابت های برگشت خود را در یک کشور سومی میزبانی می کند.

سید علی کاظمی، مسوول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت "به همان اندازه که نتیجۀ این رقابت مهم است، نفس برگزاری این بازی در کابل حایز اهمیت است تا بتوانیم فیفا را قانع سازیم که این کشور قادر است میزبان رقابت های بین المللی فوتبال باشد و پس از این بازی های برگشت مان را در کابل و یا شهر های بزرگ دیگر این کشور میزبانی کنیم."

تیم ملی فوتبال فلسطین روز جمعه (۲۶ اسد – ۱۷ اگست) به کابل میآید و قرار است یک جلسۀ تمرینی خود را در شهر کابل برگزار کند.

ادام نجم و دیوید نجم دو بازیکن افغان تبار امریکایی اند که در لیگ های فوتبال ایالات متحده بازی می کنند و قرار است در ترکیب تیم ملی افغانستان در برابر فلسطین قرار گیرند.
ادام نجم و دیوید نجم دو بازیکن افغان تبار امریکایی اند که در لیگ های فوتبال ایالات متحده بازی می کنند و قرار است در ترکیب تیم ملی افغانستان در برابر فلسطین قرار گیرند.

به گفتۀ آقای کاظمی اعضای تیم ملی فوتبال افغاستان که بیشتر ساکن در کشور های اروپایی، امریکا و آسترالیا اند و مصروف بازی در لیگ های آن کشور میباشند، روز چهارشنبه ۱۵م اگست به کابل خواهند آمد.

این رقابت در روز بین المللی فیفا برگزار نمی شود و به همین دلیل تعدادی از ملی پوشان افغان نمی توانند تیم های لیگ خود را ترک کرده در رقابت تیم ملی فوتبال افغانستان شرکت کنند.

سیدعلی کاظمی می گوید که حسن امین، زبیر امیری، اباسین علی خیل، فرشاد نور، نورحسین، فرید سادات، مازیار کوهیار و جبارشرزه را به دلیل نبودن مسابقه در روز های رسمی فیفا و مصطفی آزادزوی، دیوید نجم و شریف محمد را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

تیم ملی فوتبال افغانستان دو ماه پیش یا بیشتر انوش دستگیر را به حیث مربی جدید این تیم معرفی کرد. آقای دستگیر به گفتۀ علی کاظمی "در این رقابت مهم و تاریخی برخی بازیکنان کلیدی خود را نخواهد داشت اما بازیکنان جدید و تازه وارد مثل آدام نجم، ذوالفقار نظری و عمران حیدری به کابل خواهند رفت."

آدام نجم، امریکایی افغان تبار است که در لیگ برتر ایالات متحده بازی می کند و شرایط حضور در تیم ملی افغانستان را پذیرفته است.

تیم های ملی فوتبال افغانستان و فلسطین تا کنون سه بار به مصاف هم رفته و در هر سه بار افغانستان نتوانسته فلسطینی ها را شکست دهد.

فدراسیون فوتبال افغانستان روز دوشنبه نوشت که محمدشریف در رقابت با فلسطین حضور خواهد داشت.
فدراسیون فوتبال افغانستان روز دوشنبه نوشت که محمدشریف در رقابت با فلسطین حضور خواهد داشت.

تیم ملی فوتبال افغانستان، دو بار در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ در تاجکستان و بیت المقدس به فلسطین باخت و سومین بار هم در چلنج کپ مالدیف – پس از تصادم ترافیکی که تیم ملی فوتبال افغانستان داشت، در برابر فلسطین مغلوب شد.

با توجه به تاریخ رویارویی تیم های فلسطین و افغانستان و عدم دست آورد ملی پوشان فوتبال افغانستان پس از ۲۰۱۳، بازی این دو تیم می تواند فرصت خوب و در عین زمان بسیار مهمی برای آقای دستگیر باشد تا نشان دهد که می تواند این تیم را در آینده نیز رهبری کند.

انتظار می رود در برگزاری این رقابت که شب هنگام ر می رود در برگزاری این رقابت که شب هنگام ۲۸م اسد در میدان ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار خواهد شد، تدابیر شدید امنیتی اتخاذ گردد.

آقای کاظمی، مسوول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان می گوید که با توجه به وضعیت امنیتی که در افغانستان جریان دارد و اوضاع ناهنجنار غزنی و سایر ولایات "امیدواریم این رقابت بدون کدام درد سر و رویداد امنیتی برگزار شود تا مردم افغانستان، هرچند برای لحظاتی کوتاهی هم که شده، بتوانند در میدان ورزشی حضور به هم رسانند و درد و اندوه خود را به باد فراموشی بسپارند."

تماشاچیان می توانند در بدل خرید تکت این رقابت بین المللی فوتبال را تماشا کنند. به گفتۀ آقای کاظمی قیمت تکت ۲۰۰ افغانی برای خانواده ها و ۳۵۰ افغانی برای مردم عام مد نظر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG