لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا: مذاکرات میان حکومت افغانستان و طالبان را تسهیل می‌کنیم 


سفارت ایالات متحده در کابل

پس از آن که ریاست جمهوری افغانستان فهرست هیات مذاکره کنندهٔ حکومت با گروه طالبان را اعلام کرد، ایالات متحده آنرا یک گام مهم خوانده و از این اقدام کابل استقبال کرد.

سفارت ایالات متحده در کابل، امروز ۲۷ مارچ (هشتم حمل) در یک تویت نوشت که این هیات بار توقعات یک ملت را بر دوش می‌کشد.

سفارت امریکا افزوده است: "ما آماده ایم تا آمادگی های آنان را در مذاکرات رو در رو با طالبان تسهیل بخشیم تا تعهد صلح در افغانستان را به واقعیت مبدل سازیم."

ارگ شام پنجشنبه ۲۶ مارچ (هفتم حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که اعضای این هیات که "پس از غور و مداقه و مشوره‌های لازم با تمام جناح‌ها و اقشار تاثیرگذار جامعه" تعیین شده اند، وظیفه دارند تا در مذاکرات صلح با طالبان از حکومت افغانستان نمایندگی کنند.

معصوم ستانکزی، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان ریاست این هیات را به عهده دارد.

فاطمه گیلانی، نادر نادری، عبدالمتین بیک، فوزیه کوفی، ضرار احمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، محمد رسول طالب، حبیبه سرابی، غیرت بهیر، محمد حفیظ منصور، غلام فاروق مجروح، عنایت‌الله بلیغ، باتور دوستم، کلیم الله نقیبی، محمد ناطقی، ایوب انصاری، شهلا فرید، شریفه زرمتی، خالد نور و امین احمدی به صفت اعضای هیات معرفی شده اند.

به نقل از اعلامیۀ ارگ، محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان از این هیات خواسته است "تا در تمام مراحل مذاکرات مصالح علیای کشور، ارزش‌های مشترک مردم افغانستان و موقف اصولی افغانستان متحد و یکپارچه را در نظر گرفته و برای آوردن صلح و ثبات دایمی در کشور تلاش نمایند."

XS
SM
MD
LG