لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: به قیمت سر به اصلاحات ادامه می دهم


رئیس جمهور افغانستان از مردم کشورش خواست تا به خاطر ایجاد إصلاحات آواز خود را بلند کنند

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان می گوید "به هر قیمتی که باشد از ایجاد اصلاحات در افغانستان دریغ نمی کند."

آقای غنی گفت "اینجا تغییرات ضروری است، اصلاحات ضروری است، آقای الکوزی ترس نداشته باش این آن رئیس جمهوری نیست که از اصلاحات فرار کند. این رئیس جمهوریست که حاضر است برای اصلاحات سر خود را قربانی کند".

رئیس جمهور افغانستان از مردم کشورش خواست تا به خاطر ایجاد اصلاحات آواز خود را بلند کنند.

در این پروژۀ رهایشی که دارای ٧٨ بلاک و ٢١١۴ اپارتمان مسکونی است، با سرمایه گذاری مشترک حکومت افغانستان و سکتور خصوصی اعمار شده که به گفتۀ سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن نزدیک به ٩٢ میلیون دالر امریکایی هزینه برداشته است.

آقای غنی، حل مشکلات مسکن خانواده ها را از اولویت های کاری حکومت افغانستان عنوان کرده گفت که در بخش فراهم سازی محل بود و باش برای افغان های عودت کننده و خانواده های بیجاشده، یک برنامۀ ویژه یی را طرح کرده است.

رئیس جمهور غنی علاوه کرد که مهاجران عودت کننده به افغانستان نیز آرزو دارند در کشور شان محل بود و باش داشته باشند.

رئیس جمهور غنی و رولا غنی حین افتتاح پروژۀ رهایشی در خواجه رواش کابل
رئیس جمهور غنی و رولا غنی حین افتتاح پروژۀ رهایشی در خواجه رواش کابل

اما محمد اشرف غنی امروز گفت که بعضی اوقات برای اجرا امور کار ها بر مامورین از اعمال فشار نیز استفاده می کند.

رئیس جمهور غنی، ایجاد اعتماد مردم روی حکومت و سکتور خصوصی را مهم عنوان کرده، تکمیل شدن این پروژه را، نخستین گام در این راستا خواند.

کار اعمار این پروژه چهار سال قبل در دوران حکومت حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان آغاز شده بود اما باوجودیکه پول پیشیکی اپارتمان ها از برخی مردم گرفته شده بود، به خاطر نبود بودجه کافی، کار پروژه چندین سال به تعویق افتاده بود.

آقای غنی به همین دلیل از "صبر و حوصلۀ مردم" سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهور گفت که حکومت افغانستان در قدم نخست برنامه دارد برای خانواده های سربازان که جان خود را در جنگ که به گفتۀ وی بر افغانستان تحمیل شده است، از دست داده اند، محل بود و باش فراهم کند.

جنگ تحمیلی

آقای غنی گفت "ما جنگ را نمی خواستیم، آرزو من، خواست من، تعهد من صلح است. اما افغان به عذر و زاری صلح نمی خواهد، هر کسی که فکر می کند رئیس جمهور افغانستان نزد کسی به عذر خواهد رفت، این آرزو را به گور خواهد برد".

رئیس جمهور افغانستان گفت که اگر افغانستان از جنگ فارغ گردد، بدون شک فرصت خواهد داشت در بخش اقتصادی کار های بیشتری انجام دهد.

محمد اشرف غنی تاکید کرد "حکومت که اعتبار ملت و مردمش را با خود نداشته باشد دوام نخواهد آورد. باتمام قربانی که مردم افغانستان داده باید بگویم که ثبات به زور تفنگ نه بلکه با باور و اعتماد مردم ایجاد می شود."

سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن گفت که به زودی با کمک کشور های قطر و چین، کار اعمار سایر پروژه های رهایشی نیز آغاز خواهد شد.

برخی از نمایندگان شرکت های خصوصی در مراسم افتتاح شهرک خواجه رواش از حکومت أفغانستان خواستند تا در بخش تامین امنیت تجاران و سرمایه گذاران در داخل افغانستان توجه نمایند.

XS
SM
MD
LG