لینک های دسترسی

Breaking News

صدیقی: در اکثر حملات طالبان از مساجد استفاده می شود


وزارت داخله افغانستان می گوید امروز صبح یک فرد انتحاری قبل از رسیدن به هدف در نتیجه انفجار قبل از وقتِ موادی که به خود بسته بود در ناحیه هشتم شهر کابل از بین رفته است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله، گفت انتحار کننده در یک منزل مسکونی در ناحیه هشتم حوزه امنیتی خود را مخفی کرده بود که در نتیجه همکاری مردم، پولیس مؤفق به کشف محل جا به جایی وی شد.

صدیقی افزود: "فرد جان باخته، کسی بوده که مواد انتحاری را با خود حمل میکرده و در یکی از منازل جا به جا شده بود. خوشبختانه، به کمک مردم محل وقتی پولیس به ساحه می رسد این فرد دست و پاچه می شود و دست به انفجار می زند که خودش در نتیجه از بین رفته و به کس دیگری آسیب نرسیده است."

وزارت داخله همچنان می گوید در نتیجه انفجار قبل از وقت مواد منفجره که طالبان می خواستند در یک مسجد در ولایت غزنی جا به جا کنند ۸ طالب مسلح و سه فرد ملکی کشته شده است.

این واقعه، شب گذشته در ولایت غزنی رخ داده است.

وزارت داخله می گوید به اساس قضایایی که رخ داده است روشن شده است که طالبان در اکثر موارد از مساجد به منظور اجرای حملات تروریستی استفاده می کنند.

تلفات حمله روز جمعه

به اساس آخرین معلومات وزارت داخله در نتیجه حملات انتحاری روز جمعه در کابل سه تن کشته شده و ۱۷ تن دیگر جراحت برداشته اند.

یک پولیس و دو غیر نظامی از کشته شده گان این رویداد هستند.

این حملات روز جمعه حوالی ساعت پنج بعد از ظهر در ساختمان دفتر بین المللی مهاجرت در کابل رخ داد.

وزارت داخله می گوید ۱۰ غیر نظامی افغان، ۶ محافظ نیپالی و یک زن ایتالیایی از کارمندان و محافظین دفتر بین المللی مهاجرت شامل مجروحین این رویداد هستند.

روز گذشته چهار فرد انتخار کننده که با واسکت های انتحاری، اسلحه ثقیل و سبک مجهز بودند خود را تا دفتر بین المللی مهاجرت در حوزه چهارم امنیتی پولیس رساندند.

به اساس معلومات وزارت داخله، یک تن از انتحار کننده ها نخست خود را در مقابل این دفتر منفجر کرد و سپس ۳ تن دیگر خود را به داخل ساختمان رساندند.

این سه تن تا ساعت یازده شب با نیروهای پولیس مقابله کردند که در اخیر هر سه از پا درآمدند.

وزارت داخله میگوید تا اکنون هویت انتحار کننده ها روشن نشده اما تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

شدت درگیری و انفجارها در حدی بوده که به اساس معلومات سخنگوی وزارت داخله ساختمان های همجوار دفتر بین المللی مهاجرت نیز تخریب شده است.

عملیات وسیع
وزارت داخله همچنان میگوید در یک هفته که گذشت نیروهای پولیس افغان در سراسر این کشور ۶۰ عملیات تصفیوی را راه اندازی کرده اند.

سخنگوی وزارت داخله گفت در نتیجه این عملیات ها ۱۰۷ تن از مخالفین مسلح دولت بازداشت شده و ۱۱۳ تن دیگرشان کشته شده اند.

وزارت داخله میگوید در جریان این عملیات ها ۳۵ پولیس کشته شده و ۱۱۳ تن دیگر جراحت برداشته اند.

از سوی دیگر، امروز ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر اعلامیه از بازداشت دو اختطافچی خبر داده است.

در این اعلامیه ریاست امنیت ملی گفته شده است که این آدم ربایان به تاریخ ۲۵ ماه ثور محمد ظاهر یک تن از صرافان شهر کابل را از ناحیه سیزدهم اختطاف کرده بودند.

امنیت ملی گفته است نیروهای امنیتی طی یک عملیات محمد ظاهر را از چنگ رباینده گان نجات داده و دو تن از رباینده گان نیز در جریان این عملیات گرفتار شده اند.
XS
SM
MD
LG