لینک های دسترسی

Breaking News

نورستان - سرحدی، ناامن و بدون اردوی ملی


مقام های ولایت نورستان می گویند که اکنون نیروهای اردوی ملی در ولسوالی های این ولایت مستقر نیستند تا از این ولایت حفاظت کنند.

ظاهر بهاند، سخنگوی والی نورستان در شرق افغانستان به رادیو آشنای صدای امریکا گفت برای حفاظت ولایت نورستان از دست طالبان، باید در سرحدات این کشور نیروهای بیشتر جاسازی شود.

آقای بهاند گفت "بارها تاکید کردیم که نیروهای اردوی ملی بر ولسوالی های سرحدی باید مستقر شوند اما تا اکنون این خواست ما بی نتیجه مانده است."

ولسوالی های ولایت نورستان در سال های گذشته به کرات مورد حمله و تصرف طالبان و نیروهای دولتی و بین المللی بوده است.

در حالیکه مقام های ولایت نورستان از عدم حضور نیروهای اردوی ملی در ولسوالی های این ولایت شکایت دارند اما مقام های اردوی ملی این کشور می گویند که نیروهای شان در تمام ولسوالی های ولایت نورستان مستقر بوده و آماده حفاظت از این ولایت هستند.

ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان
ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان
ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، به رادیو آشنای صدا امریکا گفت که آنها طی عملیات های جداگانه ولسوالی های نورستان را از وجود مخالفین پاکسازی کرده اند.

آقای عظیمی به ولسوالی وایگل که چندین بار به تصرف مخالفین دولت در آمده بود، اشاره کرده گفت، اکنون این ولسوالی نیز از وجود مخالفین پاکسازی شده است.

ظاهر عظیمی افزود "هر گاه کدام چالشی بوجود آید، آماده گی برای دفع آن وجود دارد. اگر چنین وضعیتی می بود حداقل چند ولسوالی سقوط می کرد."

آقای عظیمی اضافه کرد که نیروهای اردوی ملی به شمول قطعات کوماندو، قوای پیاده و قوای هوایی آماده استند که هر نوع حمله احتمالی از سوی مخالفین مسلح را را در نورستان دفع کنند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در حالی از برنامه های بعدی بخاطر پاکسازی برخی مناطق نورستان از وجود مخالفین صحبت کرد که امروز گزارش شد در نتیجۀ حملۀ مخالفان مسلح دولت بر ولایت نورستان شماری از منسوبین پولیس محلی و افراد غیر نظامی جان باختند.

کریم عمریار، فرمانده امنیت ولسوالی کامدیش وقوع این حمله را در آن ولسوالی تائید کرد و گفت درگیری بین دو طرف برای بیش از دو ساعت طول کشید.
  • 16x9 Image

    صفیه حساس

    صفیه حساس در سال ۲۰۰۲ میلادی از فاکولته ژورنالیزم دانشگاه کابل گواهینامۀ لیسانس را به دست آورد و از آن زمان تا کنون در رسانه های داخلی و خارجی به صفت خبرنگار و گوینده ایفای وظیفه کرده است. او از سال ۲۰۱۳ میلادی به اینسو در بخش دری صدای امریکا کار می کند.

XS
SM
MD
LG