لینک های دسترسی

عدم تشخیص دقیق نیازمندی های روغنیات پولیس


Afghan police
قوای ائتلاف میکانزم درست تشخیص نیازمندی های نفت برای پولیس ملی افغانستان را ندارد و تامین روغنیات(تیل) پولیس افغانستان را به اساس فرضیه ها سنجش می کند.

این مطلب در یافته های گزارش جدید متفش ویژۀ ایالات متحده در امور بازسازی افغانستان گزارش شده، اما مقامات وزارت داخلۀ افغانستان در این مورد ابراز نظر نمی کنند.

فرماندهی مشترک انتقال امنیتی ائتلاف برای افغانستان درخواست ۱۳۵ میلیون دالر را برای روغنیات پولیس ملی افغانستان در سال ۲۰۱۳ کرده است، اما مفتش ویژۀ کانگرس امریکا می گوید که معلومات دقیق از کاربرد روغنیات در وسایط و جنراتور های پولیس افغانستان موجود نیست.

برای کسب معلومات بیشتر در این باره، تماس های متعدد رادیو آشنا با وزارت داخله به نتیجه نرسید.

در گزارش سیگار ادعا شده که نبود نظارت درست از خریداری تیل منجر شده که نفت از شرکت ها و قراردادی های خریداری شود که نرخ شان نسبت به دیگران بلند می باشد و از این طریق یک میلیون دالر ضایع شده است.

مفتش ویژۀ ایالات متحده می گوید که در صورتی که قوای ائتلاف طرح فراهم کردن پول را به حکومت افغانستان برای خریداری روغنیات عملی سازد، امکان ضیاع پول، اختلاس و استفادۀ نادرست از منابع حکومت امریکا بیشتر می شود.
  • 16x9 Image

    سید ظفر هاشمی

    سید ظفر هاشمی از سال ۲۰۰۷ به اینسو با رادیو آشنا صدای امریکا کار می کند. پیش از آن در شبکۀ خبررسانی سکریپس و مرکز بین المللی برای خبرنگاران در واشنگتن، رادیو نوا، دفتر تولیدی آواز و برنامۀ تحکیم ثبات در افغانستان سرگرم کار رسانه یی بود.

    هاشمی که درجۀ لسانس علوم سیاسی و ژورنالیزم را از دانشگاه مریلند ایالات متحده به دست آورده است، در حال حاضر مصروف فراگیری ماستری در رشتۀ حکومتداری در دانشگاه جانز هاپکینز ایالات متحده امریکا است.

XS
SM
MD
LG