لینک های دسترسی

Breaking News

کارگر: برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در اولویت کاری ما قرار دارد


یوسف کارگر، سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان

فدراسیون فوتبال افغانستان از فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) خواسته است که یک نماینده را برای بررسی زمینه‌های برگزاری انتخابات این فدراسیون به کابل بفرستد.

یوسف کارگر، سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که نخستین کاری که می خواهد انجام دهد "برگزاری یک انتخابات شفاف" است.

آقای کارگر اضافه کرد که در نامه یی ارسالی به فیفا خواسته شده تا آن نهاد با فرستادن نمایندۀ خود "زمان انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را تعین کند".

حدود دو سال پیش فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال افغانستان را به خاطر ادعای مداخلۀ جناح سوم در روند انتخابات آن فدراسیون به تعویق انداخت.

تا به حال مشکلات ایجاد شده در آن نهاد از "ادعای آزار و اذیت جنسی علیه برخی از بازیکنان تیم ملی گرفته تا تعلیق وظایف اعضای کدری فدراسیون از سوی لوی سارنوالی افغانستان" باعث شده فدراسیون فوتبال و فیفا زمان مشخصی را برای انتخابات اعلام نکنند.

تیم ملی فوتبال افغانستان پس از سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ دست آوردهای چشمگیری در سطح منطقه و قارۀ آسیا نداشته است. پس از آنکه تیم فوتبال افغانستان در جام جنوب آسیا در سال ۲۰۱۵ جایگاه دوم را به دست آورد، توانست به مرحله مقدماتی جام آسیا راه یابد.

اما در رقابت با کمبودیا، اردن و ویتنام، ملی پوشان افغانستان نتوانستند به نتیجۀ خوبی دست یابند و خواب نخستین راهیابی تیم ملی فوتبال افغانستان به بازی های جام ملت های آسیا ناتمام ماند.

آقای کارگر به این باور است که "کادر فنی تیم های ملی افغانستان در برابر تصامیم و کارکردگی شان در رقابت ها باید پاسخگو باشند".

سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان تعهد سپرد که به زودی به اعضای کادر فنی تیم ملی در کابل نشستی خواهد داشت و برای "بهبود و بیرون رفت از بحران کنونی در تیم ملی فوتبال" اقدامات لازمی را روی دست خواهد گرفت.

فدراسیون بین المللی فوتبال یا فیفا، پس از ادعاهای آزار و اذیت جنسی برخی از بازیکنان زن فوتبال افغانستان از سوی اعضای رهبری آن فدراسیون، وظیفۀ کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان را به حالت تعلیق در آورد و یوسف کارگر را به حیث سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی کرد.

اظهارات بیشتر آقای کارگر را اینجا بشنوید.

اظهارات بیشتر آقای کارگر را اینجا بشنوید.
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

XS
SM
MD
LG