لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی ملی پوشان فوتبال افغانستان در برابر مالدیف


تیم ملی فوتبال افغانستان در رقابت با تیم مالدیف

تیم ملی فوتبال افغانستان در یک رقابت دوستانه رسمی تدارکاتی، تیم مالدیف را ۲-۱ شکست داد.

در این رقابت که به منظور آمادگی و همآهنگ شدن ملی پوشان افغانستان برای رقابت های راهیابی به جام ملت های آسیا تدارک دیده شده بود، حسن امین و امید پوپلزی کسانی بودند که دروازه تیم مالدیف را در نیمه های اول و دوم بازی باز کردند.

حسن امین یک توپ را که تصور می شد به خارج میدان رفته است با یک ضربۀ غافلگیر کننده از یک زاویۀ تنگ وارد دروازۀ مالدیف کرد و نتیجه را ۱-۰ ساخت؛ اما، در دقیقۀ ۴۱ رقابت، اسد علی، بازیکن مالدیف گول تساوی تیمش را به ثمر رسانید.

گول دوم افغانستان در دقیقۀ ۶۱ بازی پس از آن وارد دروازه شد که مهاجم افغانستان با یک درآمد زیبا نفوذی توپ را به محوطۀ جزای دروازه بان مالدیف پاس داد و امیدپوپلزی گول آسانی را وارد دروازه کرد و نتیجه را ۲-۱ ساخت.

در ۲۰ دقیقۀ نیمۀ دوم بازی، توپ تقریباً ۸۰ درصد در کنترول سفیدپوشان افغانستان بود و باوجود تلاش های فراوان و ایجاد خطر در محوطۀ جزای تیم مالدیف، هیچ توپی وارد دروازه نشد و ۹۰ دقیقه بازی با همان نتیجۀ ۲-۱ پایان یافت.

ملی پوشان فوتبال افغانستان، به خاطر رویداد های مرگبار افغانستان، تکۀ سیاه بر بازو بسته بودند.
ملی پوشان فوتبال افغانستان، به خاطر رویداد های مرگبار افغانستان، تکۀ سیاه بر بازو بسته بودند.

قرار است افغانستان در سه شنبۀ آینده مورخ ۱۳ جون که مصادف است با ۲۳ جوزا، در سلسله رقابت های راهیابی به جام ملت های آسیا، به مصاف کمبودیا برود.

در گروه افغانستان بر علاوۀ کمبودیا، تیم های ویتنام و اردن نیز حضور دارند که ملی پوشان فوتبال افغانستان در نخستین رقابت این دور با ویتنام، در تاجکستان به نتیجۀ ۱-۱ دست یافتند.

کسب پیروزی افغانستان بر کمبودیا حتمی است. هر چند این تیم در چند رقابت گذشته مغلوب افغانستان شده است؛ اما، باآنهم به گفتۀ علی عسکر لعلی مدیر مسوول برنامه های تیم ملی فوتبال افغانستان "نمی توان رقیب را ضعیف و ساده تصور کرد."

اما با توجه به نحوۀ بازی و عملکرد ملی پوشان در میدان، دیده می شود که وقایع خونبار اخیر در افغانستان، تاثیرات سؤ را بر روان بازیکنان تیم ملی نیز به جا گذاشته است.

آقای لعلی به صدای امریکا گفت"من شخصاً درین اواخر حوصله نوشتن و یا تحلیل در باره فوتبال را با در نظرداشت وقایع خونبار اخیر اصلاً نداشتم. اما به این باور هم استم که نویدی از هر دریچه ای می تواند برای دگرگونی اوضاع در بهتر شدن کمک کند."

بلال آرزو، مهاجم تیم ملی افغانستان که بعد مدتی دوباره در ترکیب تیم شامل شده است.
بلال آرزو، مهاجم تیم ملی افغانستان که بعد مدتی دوباره در ترکیب تیم شامل شده است.

مدیرمسوول برنامه های تیم ملی فوتبال افغانستان می گوید "بازیکنان نیز پژمرده بودند. اما تیمی خوب و با تجربه ای داریم که انشالله امید برد ما در برابر کمبودیا زیاد است."

در ترکیب تیم ملی فوتبال افغانستان اویس عزیزی (دروازه بان)، حسن امین، کنشکا طاهر، شریف محمد، میلاد انتظار (مدافعین) اباسین علی خیل (نیمه مدافع)،فیصل شایسته امید پوپلزی، فرشاد نور، مصطفی آزاد زوی (نیمه مهاجمین و خط میانه) و بلال آرزو (مهاجم)

امروز افغانستان با ساختار ۱-۴-۱-۴-۱ بازی کرد که به گفتۀ آقای لعلی بازیکنان توانستند از عهدۀ این ترکیب برآیند.

سید علی کاظمی مسوول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که تیم روز جمعه از دوبی روانۀ کمبودیا خواهد شد و روز سه شنبۀ آینده به مصاف تیم میزبان خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG