لینک های دسترسی

Breaking News

جام مقدماتی فوتبال آسیا؛ آزمون تازه برای تیم ملی افغانستان


تیم ملی فوتبال افغانستان در قطر

تیم ملی فوتبال افغانستان روز پنجشنبه پنجم ماه سپتمبر، نخستین رقابت گروهی رفت خود را برای راهیابی به جام فوتبال ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین، با تیم فوتبال قطر انجام می دهد.

در گروه افغانستان، برعلاوۀ قطر، تیم های ملی فوتبال هند، بنگله دیش و عمان حضور دارند که افغانستان دومین رقابت خود را به تاریخ دهم سپتمبر با بنگله دیش انجام خواهد داد.

یوسف کارگر، سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان می گوید که تیم ملی افغانستان ترکیبی از بازیکنان ساکن در اروپا، امریکا و افغانستان و او "بر انوش دستگیر مربی فعلی تیم ملی اعتماد کامل" دارد.

افغانستان در سال ۲۰۱۳ قهرمان رقابت های جنوب آسیا شد و در ۲۰۱۵ نایب قهرمانی آن جام را کسب کرد؛ اما، از آن زمان تا کنون که چهار سال می گذرد، تیم ملی فوتبال افغانستان به موفقیت چشمگیری دست نیافته است.

یوسف کارگر به این باور است که آقای دستگیر شناخت کافی از بازیکنان تیم ملی دارد و ابراز امیدواری کرد که این تیم بتواند در هشت رقابت رفت و برگشت مقدماتی جام آسیا، امتیاز کافی برای راهیابی به جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین بگیرد.

آقای کارگر به صدای امریکا گفت که گزینش مربی دیگر در همچو مقطع زمانی، با توجه به ضرورت شناخت مربی از بازیکنان، "نمی تواند نتیجۀ مطلوبی در پی داشته باشد."

پس از آنکه فدراسیون بین المللی فوتبال، صلاحیت کاری کرام الدین کریم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را به تعقیب ادعا های آزار و اذیت جنسی بر برخی از بازیکنان زن تیم ملی فوتبال افغانستان، لغو کرد، یوسف کارگر را به سمت سرپرست این فدراسیون گماشت.

در حالیکه بیش از دو سال از میعاد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان می گذرد، اما آقای کارگر می گوید که هنوز فیفا تصمیم به اعلان تاریخ انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان نگرفته است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:08:02 0:00
XS
SM
MD
LG