لینک های دسترسی

Breaking News

تیم کرکت افغانستان یک هدف آسان را پوره نتوانست


ملانیگا، بالر تیم سریلانکا در این رقابت سه بازیکن افغانستان را از میدان خارج کرد.

تیم ملی کرکت افغانستان در دومین رقابت یک روزۀ کرکت در جام جهانی ۲۰۱۹ انگلستان، با تفاوت ۳۴ دوش در برابر سریلانکا شکست خورد.

افغانستان که برندۀ شیر و خط بازی شده بود، تیم سریلانکا را به بیتنگ دعوت کرد و آن تیم باوجود وقفه در رقابت به خاطر باران، توانست با از دست دادن تمام بازیکنان خود ۲۰۱ دوش کسب کند.

بر اساس قانون بین المللی کرکت، به خاطر ضیاع وقت، تیم افغانستان مجبور شد هدف ۱۸۷ دوش را در ۴۱ اوور پوره کند که به گفتۀ مبصرین کرکت "هدف آسان و فرصت طلایی برای پیروزی افغانستان در برابر سریلانکا بود."

اما خط بیتنگ تیم افغانستان دیر نپایدند و بدون اینکه بتوانند مشارکت قابل ملاحظه یی را در برابر بالر های تیم سریلانکا تشیکل دهند، با تفاوت ۳۴ دوش تمام بازیکنان خود را از دست داده و رقابت را به سریلانکایی ها واگذار کرد.

این دومین شکست تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی ۲۰۱۹ انگلستان است. هفتۀ گذشته تیم افغانستان در نخستین بازی در برابر آسترالیا نیز با هفت وکت شکست خورده بود.

محمد نبی عیسی خیل در رقابت با سریلانکا چهار وکت گرفت.
محمد نبی عیسی خیل در رقابت با سریلانکا چهار وکت گرفت.

کوسال پریرا، بیتسمن تیم سریلانکا توانست ۷۸ دوش بگیرد و نقش عمده ای در تعین هدف ۱۸۷ دوش به تیم افغانستان بازی کند. نجیب الله زدران بیتسمن افغانستان تلاش نهایی خود را کرد تا در پیروزی این بازی نقشی بازی کند اما پس از کسب ۴۳ دوش "رن اوت" شد.

محمد نبی عیسی خیل توانست عالی بدرخشد و با خارج کردن چهار بازیکن تیم سریلانکا ۳۰ دوش بدهد و ملینگا، بالر سریلانکایی با دادن ۳۹ دوش، توانست سه بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان را از میدان خارج کند.

رقابت روز چهارشنبه این جام میان تیم های هندوستان و افریقای جنوبی برگزار خواهد شد. هند تا هنوز هیچ بازی نکرده و امتیازی ندارد اما افریقای جنوبی پس از انجام دو بازی و دو شکست، موفق به کسب هیچ امتیازی نشده است.

XS
SM
MD
LG