لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال گرم افغان های مقیم در مشهد از ملی پوشان افغان


مهاجرین مقیم در مشهد که به استقبال ملی پوشان افغانستان آمده اند.

تیم ملی فوتبال افغانستان غرض انجام رقابت های مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وارد شهر مشهد ایران شده است. رسانه های اجتماعی به ویژه صفحات فیسبوک ملی پوشان افغان از استقبال گرم افغان های مقیم مشهد در میدان هوایی خبر می دهند.

تعداد کثیری از افغان ها، اعم از زن و مرد به استقبال بازیکنان تیم ملی به میدان هوایی مشهد آمده و به طرفداری و تشویق بازیکنان تیم ملی افغانستان نعره می کشیدند.

افغانستان نخستین رقابت خود را به تاریخ یازدهم جون با سوریه انجام خواهد داد که در آن رقابت میزبان می باشد.

علی عسکر لعلی کمک مربی تیم ملی فوتبال افغانستان به رادیوآشنا گفت که هدف از سفر به مشهد، یک هفته پیش از برگزاری رقابت فوتبال، تمرین، مطابقت با هوای مشهد و یافتن و شناخت بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان بوده است.

بازیکنان تیم ملی پیش از این دو رقابت تدارکاتی با تیم های لاووس و بنگله دیش انجام داد که پیروزی ۲-۰ در برابر لاووس و تساوی ۱-۱ با بنگله دیش را در پی داشت.

منفعت میدان فوتبال مشهد

میدان فوتبال مشهد، هرچند در مقایسه با میدان فوتبال افغانستان نمی تواند جایگاه خوب داشته باشد، اما به گفتۀ کارشناسان عرصۀ فوتبال، حضور بیش از حد مهاجرین افغان خود فضای ستدیوم ورزشی را می تواند افغانی بسازد.

تیم سوریه که دومین قویترین تیم گروه E به شمار می رود نیز می تواند پای طرفداران زیادی ایرانی و حتا سوری را به میدان فوتبال بکشاند. سوریه در ایران جایگاه خوبی داشته و روابط این دو کشور همواره نیک بوده است به این لحاظ بازیکنان تیم سوریه نیز می توانند از این گزینه منفعت به دست آورند.

عراق، سوریه و افغانستان از جمله کشور های اند که به خاطر نبود امنیت و عدم معیاری بودن میدان های ورزشی، نتوانستند میزبانی رقابت های مقدماتی راهیابی به جام جهانی را به دست آورند.

کارشناسان فوتبال به این باور اند که اگر تیم ملی فوتبال افغانستان بتواند در رقابت با سوریه به پیروزی دست یابد، سه امتیاز طلایی را کمایی می کند که بدون شک خواهد توانست در صعود افغانستان به دور بعدی "کلیدی" تمام شود.

تیم فوتبال جاپان قویترین جناح این گروه در برابر سوریه، افغانستان، کمبودیا و سنگاپور تلقی می شود و جای شک و شبۀ نیست که تمام تیم ها کمتر روی نتیجۀ رقابت با جاپان خواهند اندیشید.

تيم ملي سوريه در يك ديدار دوستانه توانست تيم ملي عمان را با نتيجه ٢-١ شكست دهد. لازم به ذكر است كه عمان يك پنالتي را هم از دست داد.
افغانستان و سوريه روز پنج شنبه با هم مسابقه دارند.

مهمترین تلاشی را چهار تیم باقیماندۀ گروه می توانند انجام دهند نتیجۀ خوب در برابر سوریه خواهد بود. اگر افغانستان بتواند از سد سوریه بگذرد – گمان برده می شود که در پیروزی علیه تیم های کمبودیا و سنگاپور – با دشواری چندانی رو به رو نگردند.

اما سید اقبال یکتن از بازیکنان پیشین فوتبال افغانستان در ویرجینیا می گوید "در فوتبال نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت و با هدف بلند و تصمیم پیروزی به میدان رفت" تا بتوان به گفتۀ آقای اقبال به سه امتیاز پیروزی دست یافت.

XS
SM
MD
LG