لینک های دسترسی

Breaking News

۳۴ میلیون دالر صادارت یک سالهء افغانستان به امریکا


افغانستان به امریکا بیشتر قالین و میوه خشک صادر می کند

مسوولان تجاری و سرمایه گذاری أفغانستان و ایالات متحدۀ امریکا میگویند که روند تجارت میان این دو کشور، همه ساله در حال افزایش است، و پارسال میزان سرمایه گذاری و تجارت میان این دو کشور به ۹۴۷ میلیون دالر رسید.

نمایندۀ ویژۀ تجارتی امریکا و معین وزارت تجارت و صنایع افغانستان، به روز سه شنبه در یک نشست خبری در سفارت امریکا در کابل، گفتند که سال گذشته، ایالات متحده به ارزش ۹۱۳ میلیون دالر به افغانستان صادرات داشته است، در حالی که افغانستان نیز به ارزش ۳۴ میلیون دالر به امریکا امتعه صادر کرده است.

محمد قربان حقجو، معین وزارت تجارت و صنایع افغانستان می گوید به هر اندازه یی که تجارت میان امریکا و افغانستان افزایش یابد، سرمایه گذاران امریکایی تشویق می شوند که در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

در همین حال، آقای مایکل دیلینی، نماینده فوق العاده تجارتی امریکا می گوید که ایالات متحده امریکا تلاش می ورزد تا افغانستان و پاکستان را، برای تطبیق همه جانبۀ توافقنامه ترانزتیتی ـ تجارتی میان دو کشور - اپتا - ترغیب کند.

افغانستان و امریکا همه ساله برای تطبیق موافقت نامه تجارتی و سرمایه گذاری میان دو کشور نشست برگذار می کنند که امسال در این نشست،‌ مرحله دوم عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی به بحث و گفتگو گرفته شد و امریکا تعهد نمود که افغانستان را از این رهگذر کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG