لینک های دسترسی

Breaking News

کمک بیشتر نیروهای امریکایی در جنگ نیروهای افغان


جنرال جان نیکلسن فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان

جنرال جان نیکلسن، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان می گوید که تقریبا حدود ۴۰ حمله به تازه گی در کمک به حکومت افغانستان انجام شده است.

تحت صلاحیت جدید به سربازان امریکای توسط رئیس جمهور بارک اوباما در ماه گذشته آنها می توانند در افغانستان برای کمک به نیروهای افغان بر جنگجویان طالبان به طور مستقیم حمله کنند.

اردوی ایالات متحده علاوه بر افزایش حملات، منابع خود را درحالی تغییر داده است که افغان ها بر جنگ در مناطق شرق آن کشور تمرکز کرده اند.

جنرال نیکلسن گفت "افغان ها عملیات عمده شان را از هلمند به ننگرهار انتقال داده اند و سپس ما به آنها با انتقال استخبارات، نظارت و تجسس خود، قدرت هوایی مان کمک کرده ایم."

پنج سرباز امریکایی طی عملیات های ضد دهشت افگنی درحالی زخمی شدند که با نیروهای افغان طی این هفته همکاری می کردند.

افزایش حملات هوایی، زخمی های نیروهای ایالات متحده، و صلاحیت وسیع تر سربازان امریکایی نشان دهندۀ نقش و حضور بسیار زیادتر اردوی ایالات در افغانستان است. اگرچه که پلان کاهش سربازان تا ختم سال روان میلادی روی دست است.

درهمین حال، یک جنرال ارشد امریکایی در افغانستان پنجشنبه گفت که نیروهای ایالات متحده حدود ۴۷۰ حمله هوایی را در پشتیبانی از مساعی حکومت افغانستان در نابودی شورشیان و دهشت افگنان در این کشور انجام داده است.

درحدود ۱۸۰ مورد از این حملات در حمایت از ماموریت مبارزه با دهشت افگنی بوده که بقایای القاعده، مناطق جنگجویان دولت اسلامی و سایر گروه های دهشت افگن را هدف قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG