لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله: ستراتیژی چهارسالۀ امنیتی افغانستان تدوین می‌شود


رئیس اجرائیه افغانستان گفت، ستراتیژی چهارسالۀ امنیتی زیر کار است.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان که امروز در جلسۀ شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت، ناامنی سبب نگرانی مردم شده است؛ اما افزود که ستراتیژی چهارسالۀ امنیتی زیر کار است.

آقای عبدالله گفت، شورای امنیت ملی افغانستان، در جلسات خود روی چگونگی بهبود وضع امنیتی بررسی‌هایش را انجام می‌دهد و ستراتیژیِ را در این زمینه تدوین خواهد کرد.

او افزود "در جلسات شورای امنیت ملی بحث‌های مفصلی در جریان است و پلان زمستانی و برنامه‌ای برای چهار سال آینده روی دست است که روی آن بحث صورت می‌گیرد".

رئیس اجرائیه افغانستان در مورد این ستراتیژی امنیتی جزئیاتی ارائه نکرد.

همچنان در هفتۀ گذشتۀ، برخی رسانه‌های افغانستان گزارش‌هایی را نشر کردند که نیروهای اردوی ملی، از دو پایگاه نظامی در ولایت بغلان بیرون می‌شوند.

والی آن ولایت نیز گفته بود که هنوز این تصمیم نهایی نشده است؛ اما امروز رئیس اجرائیه گفت، نه تنها نیروهای اردوی ملی از آن پایگاه‌ها بیرون نخواهند شد؛ بلکه آن پایگاه‌ها تقویت می‌شود.

افغانستان در حالی روی ستراتیژی چهارسالۀ امنیتی کار می‌کنند که نظامیان این کشور در شبانه‌روز گذشته، در سیزده ولایت افغانستان، عملیات‌های تصفیوی را برضد گروه‌های شورشی انجام داده اند.

در همین حال، جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز گذشته به صدای امریکا گفت، در هشت ولسوالی که اکنون تحت تهدید طالبان قرار دارد؛ میزان تهدیدات کاملاً صفر خواهد شد.

به گفتۀ رادمنش، عملیات نظامی برضد گروه‌های دهشت‌افگن در پنج یا شش ولایت ادامه خواهد یافت که از این میان ولایات ارزگان، هلمند، فراه و بخش‌هایی از کندز شامل این عملیات نظامی است.

XS
SM
MD
LG