لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما: مخالفین گروه دولت اسلامی پیروز خواهند شد


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده اظهار اطمینان مینماید که مخالفین گروه دولت اسلامی یا داعش، در مبارزه با آن گروه تندرو پیروز خواهند شد. آقای اوباما در مصاحبۀ تازه اش با شبکۀ خبری ان پی آر گفته است فکر میکند تا زمانی که دوره ریاست جمهوری اش به پایان می رسد، انکشاف قابل ملاحظه یی در تلاش ها برای مبارزه با داعش صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور اوباما طی مصاحبه با شبکه خبری -ان پی آر- گروه دولت اسلامی یا داعش را یک بنیاد زشت و زهرآگین خواند ، اما تاکید کرد بدترین صدمه را که آن گروه بتواند به ایالات متحده وارد کند این خواهد بود که مردم شیوه زیست و ارزش های خود را تغییر دهند" برای ما همچنان مهم است تا همه چیز مد نظر گرفته شود، و این بنیادی نیست که ایالات متحده را نابود سازد. این یک قدرت صنعتی بزرگ نیست که تهدید های بزرگ را متوجه ما سازد. اما می تواند مردم و خانواده های ما را صدمه زند. بنا میدانم چرا مردم نگران استند."

بیشتر از یک سال قبل رئیس جمهور أوباما حملات هوایی به رهبری ایالات متحده را در عراق و سوریه علیه شورشیان دستور داد. از آن زمان تا کنون جت های جنگی ائتلاف حدود نه هزار حمله هوایی را انجام داده است. آقای أوباما گفت شورشیان داعش چهل فیصد از مناطق پرنفوسی را که قبلا تحت اداره داشتند ، از دست داده اند.

رئیس جمهور أوباما گفت انتقاد در مورد طرز مبارزۀ ادارۀ او با داعش بر جا است، زیرا به گفتۀ او، در بازتاب آنچه که صورت میگیرد، تفاهم لازم صورت نگرفته است.

وی اخیرا در مورد انتقاد جمهوریخواهان که طرفدار حملات بیشتر هوایی استند گفت" کی را شما بمبارد می کنید؟ کجا را بمبارد می کنید؟ منظور تان چیست وقتی در مورد بمباردمان ِ یکسره یا فرشی صحبت می کنید؟ "

آقای أوباما همچان روی ضرورت کمک به نیروی های محلی تاکید نمود که قلمرو های خود را به کمک ایالات متحده دوباره بدست می آورند" آنچه من به جانشین خود می گویم این است که بسیار مهم است که تنها شلیک نکنیم بلکه هدف بگیریم. با نشستن در این کرسی شما باید به أساس سوابق ، استخبارات ، و معلوماتی که از فرماندهان و کسانی که در میدان جنگ استند، بهترین قضاوت تان را انجام دهید."

آقای أوباما در مورد اینکه چی کسی در جنوری سال دو هزار و هفده وارد قصر سفید خواهد شد گفت مطمین است که کسی از حزب دموکرات در انتخابات سال آینده برنده می شود.

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG