لینک های دسترسی

Breaking News

پناهجویان افغان، متهم به آزار دادن زنان در اتریش


آرشیف

پولیس اتریش در مورد آزار و اذیت ۱۸ زن، از شش پناهجوی أفغان تحقیق را آغاز کرده است.

پولیس اتریش میگوید مردان پناهجوی افغان، که بین ۱۸ تا ۲۲ سال عمر دارند، در قضیۀ آزار و اذیت جنسی زنان در شب سال نو میلادی در ولایت غربی تایرول، متهم می باشند.

مقامات میگویند که یکی از مظنونین، به آزار و اذیت جنسی زنان اعتراف کرده و به خاطر این کارش معذرت خواسته است، اما پنج افغان دیگر این اتهامات را رد می کنند.

زنان متضرر ادعا دارند زمانی که در نزدیکی یک چهارراهی مزدحم برای تماشای یک کنسرت و آتش بازی ایستاده بودند، توسط شش مرد افغان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند و گفته اند که تصاویر مهاجمین را هنگام این رویداد در تلیفون های موبایل شان ثبت کرده اند.

رویداد اخیر مرتبط به پناهجویان افغان در حالی خبرساز شده است که هزاران پناهجوی دیگر افغان برای ورود به کشورهای غرب اروپا، با سختی های سفر دست و پنجه نرم میکنند.

به طور مثال، در میان ١٥٠٠ پناهجویی که از آسیا و شرق میانه در یک گوشۀ شهر بلگراد پایتخت صربستان به سر میبرند، اکثریت شان افغانها اند. آنان لحظات دشواری را در راه رسیدن به غرب میگذارنند و برای گریز از سردی هوا، شب گذشته را در یک گدام از کار افتاده سپری کردند.

این افراد، بخشی از ٧٠٠٠ پناهجویی اند که برای ورود به اروپا در صربستان گیر مانده اند. کمپ های پناهجویان در صربستان، دیگر ظرفیت پذیرش را ندارد و احتمالاً تنها به زنان و اطفال اجازه داده میشود که در کمپ ها بسر ببرند.

مقامات اتریش میگویند که از جمع ٧٠٠٠ پناهجو در این کشور، بیشتر آنان از کشورهای افغانستان، عراق و سوریه میباشند.

XS
SM
MD
LG