لینک های دسترسی

Breaking News

فوتسال افغانستان پس از شکست ترکمنستان به دور نیمه نهایی راه یافت


تیم ملی فوتسال افغانستان
تیم ملی فوتسال افغانستان

تیم فوتسال افغانستان در یک رقابت نفس گیر، تیم میزبان را در رقابت های داخل سالون آسیا در ضربات پنالتی شکست داده راهی دور نیمه نهایی شد.

رقابت فوتسال افغانستان با ترکمنستان در دور یک بر هشت، در دو نیمه و وقت اضافه بازی ۴-۴ مساویانه پایان یافت.

علی رضا قربانی، دروازه بان تیم ملی فوتسال افغانستان، در این رقابت سرنوشت أفغانستان را رقم زد و کارکردگی او باعث شد افغانستان روز یکشنبه دوم ماه میزان، در دور نیمه نهایی به مصاف ایران برود.

در دور نیمه نهایی برعلاوۀ افغانستان و ایران، تیم های ازبکستان و جاپان برای راهیابی به دور نهایی این رقابت ها، به مصاف هم می روند.

حکم میدان در این رقابت ۳ بار علیه افغانستان پنالتی داد اما دروازه بان تیم افغانستان توانست با درخشش چشمگیری همه را دفع کند.

شیوۀ داوری حکم های رقابت افغانستان با ترکمنستان سوال برانگیز عنوان شده است.

فدراسیون فوتبال افغانستان در صفحۀ فیسبوک خود نگاشته است که کنفدراسیون فوتبال آسیا، حکم های رقابت روز شنبه میان افغانستان و ترکمنستان را احضار کرده است.

علی رضا قربانی، دروازه بان تیم ملی فوتسال افغانستان عامل عمدۀ پیروزی رقابت با ترکمنستان بود.
علی رضا قربانی، دروازه بان تیم ملی فوتسال افغانستان عامل عمدۀ پیروزی رقابت با ترکمنستان بود.

این رقابت در نیمۀ نخست با نتیجۀ ۳-۲ به نفع افغانستان پایان یافت. در نیمۀ دوم سفید پوشان فوتسال افغانستان یک گول دیگر هم به ثمر رساندند و نتیجه را ۴-۲ ساختند، اما بازی در پایان ۴-۴ مساوی شد و پس از وقت اضافه، نتیجۀ بازی را ضربات پنالتی باید رقم می زد.

همۀ بازیکنان افغان و ترکمنستان، پنج ضربۀ پنالتی را گول کردند و بعد نتیجه بازی به تک ضربات پنالتی کشیده شد و دروازه بان أفغان، ضربۀ ششم پنالتی بازیکن ترکمنستان را دفاع کرد؛ اما، خود برای ضربه زدن ششمین پنالتی رفت و توانست توپ را از سد دروازه بان ترک وارد جال سازد.

تیم ملی فوتسال افغانستان به مربی گری رزاق ممرک، ترکیبی از بازیکنان افغان ساکن در افغانستان و مهاجران افغان در ایران است.

علی عسکر لعلی، مسوول برنامه های تیم ملی فوتبال افغانستان در صفحۀ فیسبوک خود نگاشته است "در پیروزی های پی در پی تیم ملی فوتسال افغانستان در رقابت های داخل سالون آسیا، نقش و موثریت بازیکنان مهاجر افغان در ایران را نمی توان نادیده گرفت."

افغانستان در این تورنمنت مهم آسیایی، تا کنون به پنج پیروزی پی در پی نایل آمده که در آن از سد تیم های شناخته شدۀ فوتسال آسیا مانند ازبکستان، نایب قهرمان سه مرتبه یی آسیا، چین و امارات متحدۀ عرب گذشته است.

فوتسال در افغانستان سابقۀ چندانی ندارد و کمیتۀ این رشتۀ فوتبال داخل سالون، به رهبری دین محمد صافی، حدود ده سال می شود که تشکیل شده و به همین تازگی ها یک جمنازیوم معیاری فوتسال برای تمرینات بازیکنان تیم ملی اعمار و به بهره برداری سپرده شده است.

XS
SM
MD
LG