لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش شمار کشته و زخمی های حمله انتحاری بر دفتر والی پروان


افزایش شمار کشته و زخمی های حمله انتحاری بر دفتر والی پروان

وزارت امور داخلۀ افغانستان میگوید، حد اقل ۲۲ تن زمانی کشته و ۳۷ تن دیگر مجروح شدند که حد اقل شش حملۀ کنندۀ انتحاری بر دفتر والی پروان یورش بردند.

آژانس خبررسانی گزارش داده است که عبدالبصیر سالنگی والی پروان از داخل محوطۀ ولایت پروان خبر کشته شدن مامورین دولتی و منسوبین پولیس را تأیید کرد.

مقامات می گویند، از زمان آغاز حمله به روز یک شنبه صدای انفجارات متعددی به گوش رسیده است.

از جانب دیگر، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان حملۀ انتحاری بر دفتر والی پروان را محکوم نموده به خانواده های قربانیان اظهار تسلیت نمود.

حملات انتحاری در حالی در افغانستان ادامه دارد که شورای امنیت ملی در جلسه امروزی خویش که به ریاست حامدکرزی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، برگزار شد، برنامه ارتقای ظرفیت نهادهای امنیتی آن کشور را مورد بررسی قرار داد.

در این جلسه که وزرای دفاع، داخله، مشاور امنیت ملی، معاون ریاست عمومی امنیت ملی و شمار دیگری از مسؤولین ارشد حکومتی، قوماندان ناتو در افغانستان، سفیر امریکا و تعدادی از کارشناسان نظامی سازمان ناتو نیز اشتراک داشتند، چگونگی وضعیت فعلی و برنامه های توسعوی و ارتقایی نهادهای امنیتی افغانستان مورد بررسی قرار گرفت.

جنرال جان الن، قوماندان قوای ناتو در افغانستان، در این جلسه گفت که همین اکنون یک هیئت شامل متخصصین نظامی از بخش های مختلف مصروف مطالعه وضعیت نهادهای امنیتی افغانستان است تا کمبودها، نقاط ضعف و قوت نظام امنیتی افغانستان را مشخص نموده و برنامه کاری خویش را در همان راستا عیار سازند.

XS
SM
MD
LG