لینک های دسترسی

Breaking News

بمباران هوایی در ننگرهار ۱۶ فرد ملکی را کشت


هفته گذشته نیز بمباردمان هوایی در همین ولسوالی جان ۹ تن را گرفت

برخی مناطق مربوط به ولسوالی هسکه مینۀ ولایت ننگرهارروز پنجشنبه هدف بمباردمان هوایی قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۱۶ فرد ملکی به شمول هشت عضو یک خانواده شد.

ساز ولی، ولسوال هسکه مینه، در صحبت با رادیو آشنا – صدای مریکا گفت این بمباردمان عصر روز پنجشنبه در منطقۀ "پاپین" این ولسوالی صورت گرفته است.

به گفته ولسوال هسکه مینه، یک موتر سوزکی که تعداد سرنشینان آن به هشت تن می‎رسید و اعضای یک خانواده بودند و از منطقۀ پاپین به سمت ولسوالی در حرکت بودند، هدف بمبارد قرار گرفت و تمام سرنشینان آن کشته شدند.

به گفتۀ آقای سازولی، هشت فرد ملکی دیگر در همین منطقه که پیاده در حرکت بودند، نیز هدف بمبارد هوایی قرار گرفتند و کشته شدند.

بر اساس معلومات آقای ساز ولی، این کشته شدگان، باشندگان مناطق مختلف بودند.

ولسوال هسکه مینه، گفت اجساد کشته شدگان شناسایی نمی‌شد و به همین دلیل شب گذشته در بوجی‌ها جابجا شده و به خاک سپرده شده اند.

باشندگان محل نیز می‌گویند که تمام کشته شدگان افراد ملکی بوده اند.

تا اکنون مشخص نیست که این بمباردمان از سوی نیروهای افغان و یا هم از سوی نیروهای خارجی صورت گرفته است.

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا گفت تا اکنون گزارشی از بمباردمان هوایی مربوطات ولسوالی هسکه مینه بدست ندارد. اما جنرال وزیری افزود که وزارت دفاع در این مورد تحقیق خواهد کرد و جزئیات آنرا با رسانه‌ها شریک خواهند ساخت.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا، کشته شدن افراد ملکی را در این بمباردمان تائید کرد. اما گفت که آمار دقیق از تعداد کشته شدگان را در اختیار ندارد.

دو هفته پیش نیز در یک بمباردمان هوایی در مربوطات ولسوالی هسکه مینه، موجب کشته شدن نه غیر نظامی شد.

از سوی دیگر، مقامات ولسوالی هسکه مینه گفته اند که نیروهای افغان و خارجی از روز گذشته به این‌سو یک بار دیگر، علیه گروه موسوم به داعش یا دولت اسلامی عملیات زمینی را آغاز کرده اند.

تا اکنون گروه داعش در مورد آغاز این عملیات به رسانه‌های چیزی بیان نکرده است.

XS
SM
MD
LG