لینک های دسترسی

Breaking News

فروش بذرهای مرموز چینی در امازون متوقف شد


پس از آنکه هزاران خانوادۀ امریکایی بسته‌های بی‌نام و نشان حاوی تخم‌های مختلف گیاهی را در صندوق‌های پستی شان دریافت کردند، شرکت امازون اعلان کرد که انتقالات و فروش این بذرها را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اکثر بسته‌های حاوی این بذرهای مرموز و اسرار آمیز از چین ارسال شده بود.

وزارت زراعت ایالات متحده در ماه جولای بیش از ده‌ بستۀ بی‌نام و نشان حاوی تخم‌های مختلف گیاهی– از تخم گل عشق پیچان گرفته تا خردل – راشناسایی کرد که از خارج به امریکا ارسال شده بود.

در پی این رویداد، وزارت زراعت امریکا به امریکاییان هشدار داد که این بذرها را در زمین‌ها یا صحن حویلی شان نکارند.

کارشناسان زراعت گفته اند که تخم‌های گیاهی که از دیگر بخش‌های جهان وارد شده و غیربومی پنداشته می‌شوند، سبب می‌شود که محصولات بومی را آسیب برساند.

شرکت امازون با نشر بیانیه‌ای گفته است: "از این پس، تنها به فروش بذرهایی اجازه می‌دهیم که فروشندگان آن در ایالات متحدۀ امریکا مستقر باشند."

امازون گفته است فروشندگانی که از مقررات جدید این شرکت در زمینۀ فروش تخم‌های گیاهی سرپیچی می‌کنند، ممکن حساب‌های شان در این شرکت مسدود شود.

اسامه اللیسی، معاون ادارۀ تفتیش حیوانات و نباتات در وزارت زراعت ایالات متحده گفته است که متخصصان به مشکلات موجود در برخی بذرهایی که از چین ارسال شده است، پی برده اند. او افزود که مقام‌های هر دو کشور سرگرم تحقیقات در این مورد اند.

ایالات متحده امریکا برای جلوگیری از آسیب به تنوع گیاهی بومی و نیز انتقال امراض نباتی، مقررات بسیار سختگیرانه را بر واردات تخم‌های گیاهی وضع کرده است و حتا مسافرانی که به امریکا می‌آیند پیش از رسیدن به بنادر و میدان‌های هوایی امریکا باید اطمینان دهند که در بکس‌های شان دانه‌های گیاه یا بوته های نباتی موجود نیست.

XS
SM
MD
LG