لینک های دسترسی

Breaking News

بر فعالان در پاکستان 'حملات سایبری' می‌شود - گزارش


سازمان عفو بین المللی گفته است که فعالان و مدافعان حقوق بشر در پاکستان با تهدید حملات هدفمندانه سایبری روبرو می باشند.

این سازمان روز سه شنبه (۱۵ می) با نشر گزارشی گفته است که هکرها یا مهاجمان انترنتی با استفاده از حساب های جعلی در شبکه های اجتماعی و یا ارسال ایمیل های حاوی ویروس کمپیوتری، فعالان حقوق بشر را در پاکستان هدف قرار داده و فعالیت آنان را در انترنت و فضای مجازی نظارت می کنند.

شریف السید علی، مسوول موضوعات جهانی در سازمان عفو بین المللی گفته است که از "روش‌های پیچیده و شرور" برای هدفگیری فعالان در پاکستان کار گرفته می شود.

یافته های تحقیقات چهار ماهه این سازمان نشان داده است که در حملات سایبری علیه فعالان حقوق بشر و اعضای جامعه مدنی پاکستان، افراد و شرکت های مستقر در این کشور دست دارند.

در این گزارش به گونۀ مثال یک مورد برجسته شده است که در آن یک کاربر فیسبوک به نام "سنا حلیمی" که ادعا دارد زن افغان و کارمند ملل متحد است و در دبی زندگی می‌کند، با دیپ سعیده یک فعال شناخته شدۀ مدنی مستقر در شهر لاهور پاکستان، از طریق فیسبوک به تماس می شود و از آن طریق ویروس کمپیوتری را به تلیفون یا کمپیوتر وی می‌فرستد.

سازمان عفو بین المللی سپس در می یابد که این حساب فیسبوک جعلی بوده است.

به همین ترتیب موارد دیگری نیز در گزارش عفو بین المللی یاد آوری شده است که در آن از حسابات جعلی به نام مقام‌های پاکستانی به آدرس فعالان حقوق بشر ویروس کمپیوتری ارسال شده است.

گزارش حملات سایبری بر فعالان حقوق بشر در پاکستان در حالی نشر می شود که بر اساس آمار عفو بین المللی، فعالیت مدافعان حقوق بشر به شمول خبرنگاران، بلاگرها و مظاهرات مسالمت آمیز در آن کشور نیز با تهدید، ارعاب و خشونت روبرو بوده است.

سازمان عفو بین المللی از حکومت پاکستان خواسته تا در مورد حملات سایبری بر مدافعان حقوق بشر در آن کشور تحقیق کرده و امنیت فعالیت این فعالان را در فضای مجازی تامین کند.

XS
SM
MD
LG