لینک های دسترسی

Breaking News

یک موتر قدیمی به موزیم افغانستان تسلیم داده شد


این موتر از چندین دهه بدین سو توسط یک قوماندان پیشین جهادی در ولایت پنجشیر نگهداری می‌شد و امروز به گونه رسمی به موزیم افغانستان تحویل داده شد.

قوماندان محمد سعید صوفی زاده، در هنگام سپردن این موتر امروز دوشنبه (۲۶قوس) به خبرنگاران گفت که او در زمان حکومت مجاهدین هنگامی که این موتر از سوی افرادی به بیرون از افغانستان قاچاق می شد، مانع آن شده و برای جلوگیری از قاچاق این موتر ،آن را به زادگاهش پنجشیر انتقال داده بود.

در مراسم تحویل دهی این موتر برخی از مقام‌های بلند پایه حکومت نیز حضور داشتند. رییس اجراییه افغانستان گفت که این موتر به گونه درست آن نگهداری شده ست.

آقای عبدالله گفت که این موتر هفتاد سال پیش برای خانواده شاهی به افغانستان آورده شده بود، اما در زمان جنگ‌های داخلی که قرار بود به بیرون از افغانستان قاچاق شود، جلوگیری شده است.

آقای عبدالله همچنان افزود: " ما شاهد رسمی باشیم، افراد دیگری که آثار تاریخی کشور در اختیار شان قرار گرفته، پیش قدم‌ شده و به موزیم افغانستان تحویل دهند تا در غنامندی هر چه بیشتر موزیم افغانستان سهم ملی و مردمی خود را ادا کنند".

مسوولان موزیم ملی افغانستان، اعلام کرده اند که در حال حاضر سه عراده موتر و چهار عراده "گادی" متعلق به دوره امان‌الله خان را نگهداری می‌کند. هرچند این موترها تخریب شده و قابل استفاده نیستند.

XS
SM
MD
LG