لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری شدید میان طالبان و نیروهای افغان در دایکندی


مقام‌ها در ولایت دایکندی می‌گویند که در نتیجۀ حملۀ تهاجمی طالبان بر پوسته‌های امنیتی ولسوالی کجران این ولایت، هفت نظامی افغان کشته و چهار تن دیگر زخمی شده اند.

نقیب‌الله مالستانی، فرمانده پولیس دایکندی به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در میان کشته‌ها چهار سرباز اردو و سه سرباز پولیس محلی شامل اند.

آقای مالستانی زخمی‌شدن یک افسر پولیس ملی و سه پولیس محلی را در این درگیری نیز تایید کرد.

او گفت که صدها جنگجوی طالبان صبح پنجشنبه چهارم جولای (۱۳ سرطان) بر چندین پوستۀ امنیتی بالا دشت و منارۀ ولسوالی کجران حمله کردند و درگیری پراگنده هنوز هم جریان دارد.

او افزود: "یک پایگاه نیروهای اردو سقوط کرده و تمام تجهیزات به دست طالبان افتاده است".

شیما رستمیان، رییس شورای ولایتی دایکندی، با نگرانی گفت که اگر قوای هوایی، نیروهای امنیتی را حمایت نکند، این ولسوالی سقوط خواهد کرد.

خانم رستمیان افزود: "جنگ بسیار شدید است. چهار پوسته نیروهای امنیتی سقوط کرده و احتمال افزایش تلفات نیروهای امنیتی وجود دارد".

جنگجویان طالبان از یک هفته به اینسو حملات شان را بر ولسوالی کجران دایکندی شدت بخشیده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG